11 راه که افراد موفق متفاوت از شما فکر ‌می‌کنند

یک رویکرد منظم برای تفکر در هنگام مشکلات برای همه کسانی که در تلاش برای موفقیت هستند، حیاتی است.

افرادی هستند که به نظر ‌می‌رسد در رسیدن به اهداف هیچ مشکلی ندارند، اما این به این معنی نیست که آنها IQ بالاتر یا بیشتری از شما دارند. این به این دلیل است که آنها فکر و عملی متفاوت دارند. در ادامه 11 عادت ذهنی از افراد موفق را اورده‌‌ایم که ‌می‌توانید در زندگی خود اعمال کنید.

  1. آنها دقیق هستند.

افراد موفق، به دلیل دقیق بودن تا حد ممکن استاد تنظیم هدف ‌می‌باشند. به جای بیان اهداف کلی مانند ” من ‌می‌خواهم بیشتر بخوابم” یا “من نیاز به از دست دادن وزن دارم”، اهدافی را مانند “من از امشب 9:30 شب ‌می‌خوابم ” یا “من با خوردن سالاد برای ناهار و پیاده روی بعد از شام 10 کیلو وزن ‌می‌کنم. “

آنها این مشخصه را در کسب و کار هم اعمال ‌می‌کنند مانند: “من پنج مشتری جدید را در این هفته با پنج  با مشتری روزانه جذب ‌می‌کنم”.

تعیین اهداف، اقدان عملی گام به گام را که مورد نیاز برای رسیدن به آن اهداف است، ساده‌‌‌تر ‌می‌کند. هنگامی که دقیقا مشخص کنید که چه میخواهید به دست بیاورید، انگیزه بیشتری برای پیروی از آن دارید.

در هنگام ‌‌‌برنامه‌ریزی روی تک تک دقایق فکر ‌می‌کنند.

1،440 دقیقه در روز وجود دارد. افراد موفق این را ‌می‌دانند و هر روز چندین دقیقه  را به عنوان خطای انسانی وقت اتلاف شده در نظر ‌می‌گیرند. آنها متوجه ‌می‌شوند که هرگز نمیتوانند حتی یک دقیقه که وقت صرف کارهای بی اهمیت شده است را برگردانند.

مارک زاکربرگ این کار را با پوشیدن یک لباس تقریبا هر روز برای سال‌ها انجام داد. او اذیت ‌می‌شد، اما تی شرت خاکستری امضای زک او هر روز صبح یک بار او را از اتلاف زمان را نجات ‌می‌داد. به جای اینکه وقت خود را در کمد لباسش بگذراند، تصمیمش ناخودآگاه بود، بنابراین ‌می‌توانست روی چیزهای مهمتر تمرکز کند.

الون ماسک برنامه خود را با شکستن تکه‌های پنج دقیقه‌‌ای در تقویم خود ‌می‌چیند.

آنها ‌می‌دانند این تیم است که برنده ‌می‌شود.

مایکل جردن در میان بزرگترین بازیکنان بسکتبال در تمام دوران قد کوتاه‌‌‌ترین است، اما با هم تیمی‌هایی مانند اسکاتی پیپن، هوریث گرنت و دنیس رادمن در طول دوران حرفه‌‌ایش، او را به افسانه‌‌ای که امروز هست تبدیل کرده است.

افراد موفق به دنبال افرادی هستند که ‌می‌توانند با آنها همکاری کنند و همچنین افرادی که نقاط قوت و ضعف آن‌ها را پوشش ‌می‌دهند. من به سختی کار کرده ام تا بهترین تیم ممکن را جمع کنم. این تیم باعث تشویق و انگیزه من برای 10

برابر بهتر شدن میشود. اگر ‌می‌خواهید بهترین مترجمان آزاد شوید، خودتان را با دیگر مترجمان آزاد همکار کنید.

آنها به طور مداوم یاد ‌می‌گیرند.

مردم موفق برای خواندن، حضور در کلاس‌ها، برگزاری کارگاه‌ها و تماشای وبینار‌های ارزشمند زمان ‌می‌گذارند. آنها ‌می‌دانند که ارتقاء مهارت‌های و یادگیری مهارت‌های جدید ضروری است.

اگر بیل گیتس، وارن بافت و اپرا وینفری بتوانند برای خواندن وقت پیدا کنند، پس شما ‌می‌توانید. قبل از رفتن به رختخواب، یک کتاب بخوانید یا در طول سفر روزانه خود یک پادکست گوش کنید. شما ‌می‌توانید یک کتاب یا پادکست برای گوش دادن در زمان ورزش، و یا یک سخنرانی آنلاین در طول ناهارتان انتخاب کنید.

همانطور که گیتس در مورد خواندن توضیح ‌می‌دهد، “این یکی از راه‌های اصلی است که من یاد ‌می‌گیرم، و از بچگی کتاب ‌می‌خوانم. این روزها، به بازدید از مکان‌های جالب، ملاقات با دانشمندان و تماشای بسیاری از سخنرانی‌های آنلاین هم ‌می‌پردازم، اما خواندن هنوز راه اصلی است که من با آن هم یاد میگیرم و هم درک خودم را ‌می‌سنجم. “

آنها هوش هیجانی خود را پرورش ‌می‌دهند

هوش هیجانی توانایی شناسایی احساسات و همچنین افرادی است که اطرافتان هستند. هوش هیجانی در حل مشکلات و الهام بخشیدن به دیگران کمک ‌می‌کند. حتی اگر شما با هوش هیجانی بالا متولد نشدید، افراد موفق با راههای زیر به دنبال تقویت آن هستند:

کمال گرا نبودن.

تعادل برقرار کردن بین کار و تفریح

در آغوش گرفتن تغییرات

  • حذف حواس پرتی
  • توانایی درک دیگران
  • دانستن نقاط قوت و ضعفشان
  • انگیزه دادن به خود
  • تمرکز بر امور مثبت
  • تنظیم مرز کارها

آنها خوشبین واقعگرا هستند.

طرز تفکر مثبت برای تمایل شما در تعیین اهداف چالش انگیز بسیار مهم است، اما افراد موفق هرگز سختی رسیدن به اهداف را دست کم نمی‌گیرند. تحقیقات نشان ‌می‌دهد خوشبینان واقع گرا نسبت به خوشبینان غیر واقع گرا شادتر هستند و کنترل بیشتری روی خود و احساساتشان دارند.

به گفته سوفیا چو، محقق روانشناسی سازمان در دانشگاه تایوان ملی: “برنامه C،” گفت. “هر بار که آنها با یک مسئله یا یک چالش یا مشکل روبرو ‌می‌شوند، نمی‌‌گویند: من هیچ انتخابی ندارم و این تنها کاری است که ‌می‌توانم انجام دهم”. ” آنها خلاق هستند و طرح A، طرح B و C دارند.”

آنها خودشان سد راه خودشان نمی‌شوند.

انسان‌ها ذاتا متعهد نیستند. به همین دلیل است که شما خودتان نمی‌توانید به آینده خود اعتماد کنید تا از برنامه‌هایی که امروز ‌می‌چینید، پیروی کنید.

بگذارید فرض کنیم شما قصد دارید هر روز یک سالاد برای ناهار بخورید. کاهو، گوجه فرنگی، پیاز و خیار و همه مواد لازم را که نیاز دارید خریداری ‌می‌کنید، اما فراموش ‌می‌کنید یک جلسه ناهار رسمی ‌‌‌برنامه‌ریزی شده دارید. روز بعد از آن ناهار را از دست ‌می‌دهید زیرا غرق کار ‌می‌شوید.

افراد موفق قبل از تصمیم گیری درمورد اهداف، به این فکر ‌می‌کنند که چه چیزی ممکن است تلاششان را خراب کند و چگونه با آن کنار بیایند.

آنها مدیتیشن را از ترک نمی‌کنند

به گفته اپرا وینفری در مورد مدیتیشن : ” نتایج آزمایش‌ها عالی بوده است. خواب بهتر. روابط  بهتر با همسر، فرزندان، همکاران. بعضی از افراد که زمانی از میگرن رنج ‌می‌بردند دیگر آن مشکل را ندارند. بهره‌وری و خلاقیت بیشتر هم بخشی از نتایج بوده است.”

جای تعجب نیست که اپرا و سایر افراد موفق مانند راسل سیمونز، مدیتیشن را در اولویت خود قرار داده‌‌‌‌اند. اپلیکیشن‌های مدیتیشن برای کمک به شروع کم نیستند. شما ‌می‌توانید با تنها 5 یا 10 دقیقه مدیتیشن در روز از مزایای زیادی برخوردار شوید.

آنها مراقب سلامتیشان هستند

بدن و ذهن سالم پایه‌های موفقیت است. ورزش منظم و رژیم غذایی سالم سبب کاهش استرس، تسکین اضطراب، کمک به خواب، افزایش سیستم ایمنی بدن، افزایش ‌‌‌بهره‌وری و بهبود وضع روحی شما ‌می‌شود.

پیدا کردن زمان برای مراقبت از خود زمانی که یک زندگی پر سر و صدا و یا پرسفر دارید یک چالش است. چیزهای کوچک مانند سرمایه گذاری در میزهای ایستاده، پیاده روی در طول استراحت پس از ناهار یا تمرین‌های ساده در دفترتان، راه خوبی برای شروع یک عادت ورزشی است.

غذا خوردن در اعتدال و صرف نظر کردن از غذاهای ارزان و فست فودهای چرب شما را به سمت خوردن یک رژیم غذایی متعادل‌‌‌تر سوق ‌می‌دهد.

آنها با خود دفترچه حمل ‌می‌کنند.

ریچارد برانسون، درو‌هانسن، جی. ک. رولینگ، امینم و جک دورزی از دفترچه برای نوشتن افکار ، پیگیری پیشرفت، تعیین اهداف و بازتاب درس‌های اشتباهات گذشته خود استفاده ‌می‌کنند. همانطور که دورزی ‌می‌گوید: ” راهی ساده برای پیگیری پیشرفت خود پیدا کنید. شما واقعا باید ببینید که چگونه رشد کرده‌‌اید، چگونه کسب و کارتان و چگونه رهبری رشد کرده است. “

آنها ‌می‌دانند در زندگی به چه چیزی اهمیت ‌می‌دهند.

اگرچه افراد موفق به خاطر سخت کار کردنشان شناخته شده‌‌‌‌اند، آنها همچنین متوجه هستند که نیاز به زمان برای استراحت دارند. به هر حال، آنها هم انسان هستند. آنها ‌می‌دانند که بالاتر از کار زندگی کردن است. مردم موفق برای لذت بردن از زندگی به این موضوع دقت ‌می‌کنند.

‌می‌توانید برای گذراندن تعطیلات آخر هفته ‌می‌توانید با همسر خود از خانه بیرون بروید، هر شب در خانه شام بخورید، داوطلب شوید، بخوانید، تمرین کنید یا با یک سرگر‌می‌خود را مشغول کنید. در هر صورت در هر روز که 1440 دقیقه است باید بخشی را به آنچه برای آن ارزش قائلید، اختصاص دهید.

نویسنده : جان رمپتون

مترجم : سید جواد کاشی‌زاده

منبع : https://www.entrepreneur.com/article/293944

کاری از گروه تولید محتوای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف ـ مرداد ۹۷

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *