۵ راه برای اینکه دیگر نگران فکر کردن دیگران در مورد خودتان نباشید

از زمان نوجوانی یا حتی قبل‌تر از آن، همیشه با این نگرانی که دیگران در مورد ما چگونه فکر می‌کنند زندگی کرده ایم. همه ما هم به نوعی مقصریم. ذات انسان علاقه دارد از طرف گروه‌هایی که دور و برش هستند، دوست داشته و تایید شود. با این حال، مشکل این است که به دلیل ترس از انتقاد و یا قضاوت شدن این ندای درونی‌تان در معرض خاموشی قرار می‌گیرد. این ترس یکی از بزرگ‌ترین دلایلی است که چرا مردم به دنبال آنچه می‌خواهند نمی‌روند.

کارآفرینان برتر قادرند این احساس نیاز به تایید شدن توسط دیگران را کنار بگذارند. آیا به این معنی است که به نظرات دیگران احترام نمی‌گذارند؟ قطعاً خیر. اما صدای درونشان همواره از هر صدایی که از بیرون می‌شنوند بلندتر است. این چیزی است که آنها را قادر می‌سازد خارج از هنجارها حرکت کنند، مسیر جدیدی برای خودشان را باز کنند و چیزی بزرگ بیافرینند.

من به شخص متوجه شدم که به عقاید دیگران به طرز آزاردهنده زیادی اهمیت می‌دادم. در اولین کسب‌و کارم خیلی راحت موفق شدم، اما دومین به خوبی اولی پیش نرفت. تا مدتی طولانی از این حقیقت خجالت زده می‌شدم. تصور می‌کردم همه افراد زیر لب می‌گویند ” اولین بار خوش شانس بوده‌ام چون نمی‌توانم یک شرکت را اداره کنم.” خیلی در مورد تفکر دیگران نگران بودم در مورد همسایه‌ها، خانواده دوستان فرزندم افرادی که در آن صنعت کار می‌کردند و حتی همسرم و همچنین شریک کاریم!

ادامه ی مقاله را اینجا بخوانید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *