آیا شما در معرض خطر شوک مالی هستید که می‌تواند شما را بکشد؟

شوک مالی درست به اندازه حمله فلبی خطرناک است. بهترین درمان؟ پیشگیری

طبق یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله انجمن پزشکی آمریکا، آمریکایی‌های میان سال که در معرض یک ضربه مالی بزرگ قرار دارند، 50‌درصد بیشتر احتمال مرگ زودرس نسبت به کسانی که این چنین نیستند دارند.

در همین حال، در این مطالعه از هر چهار نفر یکی آنچه را که “شوک مالی” نامیده می‌شود تجربه کرده است، به این معنی که در حدود یکصد هزار دلار از دست دادند. اغلب، این شوک‌ها ناشی از کاهش ارزش سرمایه‌گذاری‌های بازنشستگی یا سلب حق‌اقامه دعوی در خانه است.

خلاصه یک مطالعه بیان می‌کند که “یک ضرر ناگهانی مالی (شوک مالی) منفی ممکن است منجر به تلفات قابل توجهی در سلامت روان شود و منابع پولی کمتری را برای هزینه‌های مربوط به سلامت به همراه داشته باشد. “با درنظرگرفتن سالهای باقی مانده برای به دست آوردن ثروت از دست رفته در سنین بالاتر، پیامدهای سلامتی این شوکهای مالی منفی ممکن است طولانی مدت باشد”.

محققان 7714 بزرگسال در سنین 51 تا 61 سال را بررسی کردند و میزان مرگ و میر بیش از 20 سال را برای هر دو آنها که ثروت قابل ملاحظه‌ای از دست دادند و کسانی که رشد ثروت مثبت مداوم داشتند مقایسه کردند. آنها دریافتند که در کسانی که با این مشکل مالی بزرگ روبرو شدند، خطر مرگ و میر به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

ادامه ی مقاله را اینجا بخوانید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *