حمایت از شرکت های دانش بنیان پارک ها در برابر نوسان ارز

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام ایجاد کمیته ای برای رفع مشکل شرکت های دانش بنیان در شرایط نوسانات ارزی گفت: چالش های ارزی این شرکت ها از طریق این کمیته به بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

مسعود برومند در خصوص چالش های شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری در شرایط نوسانات ارزی، اظهار کرد: برای رفع چالش این شرکت ها کمیته ای متشکل از معاونان مربوط در وزارت علوم راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: در این کمیته همه فعالیت های مرتبط با حوزه های علمی و فناوری همچون سفرهای تحقیقاتی و پژوهشی و فرصت های مطالعاتی انجمن های علمی و شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری مطرح و بررسی می شود.
برومند گفت: چالش های ارزی این شرکت ها از طریق این کمیته به بانک مرکزی اعلام خواهد شد.
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در شرایط نوسات ارزی ثبت سفارش های این شرکت ها با چالش هایی همراه شده است، ادامه داد: تشکیل این کمیته برای حمایت از شرکت ها در چنین شرایط است و در حال حاضر این کمیته فعال شده است.
برومند با بیان اینکه بانک مرکزی نیز ترجیح می دهد که اطلاعات در این زمینه از سوی یک مرکز ارایه شود، یادآور شد: اگر شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری در این حوزه مشکلاتی داشته باشند، ما این مشکلات را به بانک مرکزی اعلام می کنیم.

منبع:فناوران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *