کنفرانس ملی «نقش مطالعات میان‌‌رشته‌ای در توسعه‌ علمی و کارآفرینی کشور» برگزار می‌شود

کنفرانس ملی «نقش مطالعات میان‌‌رشته‌ای در توسعه‌ علمی و کارآفرینی کشور» برگزار می‌شود

به منظور برقراری ارتباط و پیوند بین رشته‌ای و ایجاد بسترهای تعامل و همفکری میان اساتید، اندیشمندان و دانشجویان، کنفرانس ملی «نقش مطالعات میان‌‌رشته‌ای در توسعه‌ علمی و کار آفرینی کشور» در تهران برگزار می‌شود.

بررسی ضرورت، اهمیت، کاربرد و الزامات میان‌رشته‌ای در توسعه علمی ،تبیین کارکرد و نقش دانشگاه‌ها در توسعه میان‌رشته‌ای در چهارچوب نقشه جامع علمی ،بررسی نقش میان‌رشته‌ای در توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی،تبیین نقش میان‌رشته‌ای در ارتقاء جایگاه بین‌المللی دانشگاه‌ ،تببین نقش میان‌رشته‌ای‌ها در تحقق مسوولیت اجتماعی دانشگاه،شناسایی چالش‌ها، موانع و راهکارهای توسعه میان‌رشته‌ای از محورها و اهداف مهم این نشست علمی و تخصصی عنوان شده است.

این کنفرانس از سوی پردیس البرز دانشگاه تهران و با همکاری دانشگاه ها ،مراکز پردیس و دانشکده ها ، اواخر آبان ماه امسال در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.
مسوولان برگزاری این کنفرانس ملی معتقدند: گفتمان میان ‌رشته‌ای با برقراری ارتباط و پیوند بین رشته ای علاوه بر رفع موانع و اثربخشی بیشتر محیط دانشگاهی، زمینه را برای از بین بردن فواصل و فضای خالی بین علوم فراهم می‌آورد.

به اعتقاد مسوولان کنفرانس در سه دهه‌ اخیر، انسان با مسائل جدیدی از جمله در حوزه سلامت، محیط زیست و لزوم بهره‌ وری از انرژی مواجه است و حل هر یک از این مسائل نیازمند ترکیب و پیوند رشته‌های علمی می باشد.

مسوولان برگزار کننده این گردهمایی علمی امیدوارند با حضور گسترده محققان، اساتید، صاحبنظران و دانشجویان با بررسی”ساختارهای دانشگاهی”، “شیوه ارتباط روش مند علوم” و مسایل “فرهنگی ـ اجتماعی” به عنوان مهم ترین موانع و چالش فعالیت های میان رشته ای، بتوان نقش مطالعات میان‌رشته‌ای در توسعه علوم و کارآفرینی کشور را ترسیم و الگوی مناسبی برای توسعه میان‌ رشته‌ای ارایه شود.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *