اعطای ۱۰۵ میلیارد تومان تسهیلات وزارت فاوا به ۳۶۵ متقاضی

دبیر کارگروه وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات درباره ارایه تسهیلات به کسب و کارهای نوپا گفت: در مجموع تاکنون ۱۰۵ میلیارد تومان وام به کسب و کارهای نوپا پرداخت شده است که از این تعداد ۲۲۵ پرونده در تهران و ۱۴۰ پرونده به استان ها مربوط می شود. ​ ​

حسن صمیمی افزود: برای اعطای تسهیلات به کسب و کارهای نوپا محورهایی مشخص شده که به نوعی جهت گیری وزارت ارتباطات است و شامل سخت افزار، نرم افزار، محتوا و امنیت می شود.
وی با بیان بازنگری در محورهای اعطای تسهیلات که از ابتدای امسال نیز آغاز شده است گفت: برای بازنگری در محورها بر سند الزام شبکه ملی اطلاعات و توسعه خدمات و کاربردها در شبکه ملی اطلاعات و سایر اسناد بالادستی مانند برنامه ششم توسعه، سند اولویت های توسعه فضای مجازی مصوب شورای عالی فضای مجازی تاکید شده البته مواردی نیز در پیوست حکم وزیر ارتباطات توسط رییس جمهور ذکر شده است.
دبیر کارگروه وام وجوه اداره شده با بیان تدوین برنامه جدید برای محورها افزود: این برنامه شامل ۶ محور است که مشمول حمایت از توسعه نرم افزار خدمات کاربردی و تامین محصولات تکمیلی در حوزه بیگ دیتا، حمایت از توسعه خدمات و زیر ساخت های رایانش ابری، حمایت از اینترنت چیزها، حمایت از محصولات راهبردی و زیرساختی آزمایشگاهی و توسعه محتوا و ارایه خدمات و امنیت در دو بخش خدمات و محصولات می شود.
وی در خصوص برنامه ریزی برای تسریع در امور نیز گفت: تشکیل کارگروه وجوه اداره شده در همه استان ها یکی دیگر از اقدامات در راستای تسریع در امور است به طوری که در گذشته درخواست هایی که به این کارگروه ارایه می شد باید در تهران مورد بررسی قرار می گرفت که این موضوع در انجام کارها تاخیر ایجاد می کرد بنابراین با تشکیل این کارگروه رسیدگی به کارها در استان ها تسریع شد.
دبیر کارگروه وام وجوه اداره شده درباره نحوه دریافت وام شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوپا گفت: از سال ۹۴ تا سال ۹۷ افرادی که برای بررسی به بانک معرفی شده اند و ۱۹۵ شرکت در مرحله دریافت وام هستند و در مجموع ۱۰۵ میلیارد تومان وام پرداخت شده که شامل ۲۲۵ پرونده در تهران و ۱۴۰ پرونده برای استان هاست.

منبع:فناوران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *