۵ درسی که در زمان تغییر از کار در خانه به دفتر فیزیکی آموختم

در اینجا چیزی است که باید قبل از باز کردن یک دفتر فیزیکی بدانید.                   

نظرات ارائه شده توسط شرکت کنندگان کارآفرین، برای خودشان هستند.

برپایی راه دور برای استارتاپ‌ها و کسب و کارهای کوچک، علاوه بر از بین بردن هزینه‌های ماهانه زیاد، لذت مدیریت یک تیم از کارکنان راه دور از هر نقطه جهان را میدهد. آنها ‌می‌توانند عالی باشند – بسیاری از شرکت‌ها با استفاده از این تنظیمات پیشرفت ‌می‌کنند و من سالها مدیریت از راه دور را اجرا کرده ام، اما چون در حال حاضر در حال تغییرات اساسی در شرکت هستم، نیاز به انتقال به یک دفتر فیزیکی دارم.

من در حال تبدیل یک کالبد صنعتی جدید به یک‌‌ترکیب دفتر/انبار هستم که به ما اجازه ‌می‌دهد همه مارک‌های مصرفی جدید را که ما در حال استارتاپی هستیم ذخیره و تکمیل کنیم و همچنین تمام بازاریابی را در خانه انجام دهیم. این موضوع هم هیجان انگیز و هم خیره کننده است. در طول این دوره من با برخی از واقعیت‌های انتقال از یک سازمان از راه دور به یک دفتر فیزیکی روبرو شده ام.

  1. استخدام استعدادها باید به صورت محلی تمرکز شود.

من بعضی از طراحان و توسعه دهندگان بزرگی را استفاده ‌می‌کنم که در سراسر جهان قرار دارند. اگرچه که هنوز هم ‌می‌توانند برای برخی از پروژه‌ها استفاده شوند، باید بهترین استعدادهای محلی را برای رسیدگی به نیازهای فوری استخدام کنم. اگر نیازهای تولیدی را در یک فایل دسته بندی کنیم، نمی‌توانیم تا روز بعد صبر کنیم، باید در همان آن روز، انجام شود.

همین امر در مورد تبلیغات فیس بوک و اعضای تیم اد ووردز، بازاریابان رسانه‌های اجتماعی و پاسخ دهندگان سرویس‌های مشتریان نیز صادق است؛ همه چیز در حال حاضر باید برای حمایت از مسیر جدید و پیش بینی رشد احتمالی بیش از حد کنارهم جمع شود.

  1. ساختار تیمی و تعادل بین کار و زندگی یک اولویت مهم است.

شخصا، در ابتدا خودم با مشکل تعادل بین کار و زندگی مواجه بودم و خیلی در مورد این موضوعات با هماکاران صحبت میکنم. ‌می‌ترسیدم که اگر ۲۴ ساعت هفته کار نکنم، میدان را از دست بدهم و شکست بخورم. واقعا خیلی اشتباه ‌می‌کردم.

این مشکل تا زمانی که یاد گرفتم چجوری بعد از کار در خانه فکر کار را از ذهنم بیرون کنم، وجود داشت. بعد از حل این مشکل واقعا میدان را به دست بگرفتم و شروع به تکمیل اهدافم کردم. با یک تیم کامل دور هم، تیم سازی در داخل و خارج از دفتر تبدیل به یک اولویت خواهد شد و به این‌‌ترتیب، تعادل بین کار و زندگی سالم نیز بوجود ‌می‌آید.

اعضای تیم همانند شرکت، هنگامی که کیفیت تعادل کار و زندگی هر فرد در سطح مطلوب قرار بگیرد، بیشتر موفق ‌می‌شوند. زندگی و کار باید لذت بخش باشند. باید از همان ابتدا به این نتیجه میرسیدم.

  1. فضای اداری تجاری با مسئولیت‌های مالی بیشتری و مسائل بالقوه‌‌‌ای همراه است.

در طول فرآیند آشنایی با فضای اداری صنعتی، دو چیز آشکار شد؛ در این فضا یک تعهد بزرگ وجود دارد و برخی از این فضاها با مسائل احتمالی همراه است. هرچه بیشتر گسترش دهید، اجاره اش بیشتر ‌می‌شود. فضای قدیمی‌‌تر، مشکلات بیشتر احتمالی را در آینده برایتان ایجاد ‌می‌کند.

آیا ‌می‌دانید چند دسته از آسیب‌های تجاری بوسیله آب وجود دارد؟ برای ساختمان ما هم لوله‌ها نشت کرده بودند و آب میدیدیم- چیزی که من اصلا نمیخواستم. این اولین دلیل من است که به سوی شرکت‌های توسعه صنعتی جدید حرکت کردم. نه تنها جای خالی برای ایجاد دفتر و انبار ایده آل خودم وجود دارد، بلکه همچنین بسیاری از مسائل احتمالی و مشکلات در آینده را ندارند.

  1. این انتقال نیاز به کارکنان اضافی برای مدیریت کامل دارد.

اگرچه برخی از موقعیت‌ها و وظایف هنوز هم ‌می‌تواند توسط اعضای تیم از راه دور اداره شود، و اعضای تیم درون شرکت احتمالا فرصت ‌می‌کنند تا حداقل یک روز در هفته از راه دور کار کنند، یک دفتر فیزیکی به برخی از موقعیت‌های اضافی نیاز دارد.

حالا، ما ‌می‌دانیم که ساعت‌ها به اجرا اختصاص داده‌‌‌ایم و در ورودی و پذیرش باید در طول آن ساعت‌ها برای دریافت و تحویل روزانه محموله‌ها باز شود. عملیات از راه دور به یک صورت خندان خوشحال به روی رانندگان تحویل دهنده بار، نیاز ندارد، در حالی که یک دفتر فیزیکی اینطور نیست. بنابراین، من در حال حاضر در حال شکار کسی هستم تا این وظیفه را انجام دهد.

  1. تجارت‌های با دفتر فیزیکی محلی برای ‌‌‌‌سرمایه‌گذاران محلی جذاب‌‌تر است.

من همیشه طرفدار استارتاپ‌های بدون نیاز به سرمایه اولیه زیاد بوده ام و تا این لحظه هیچ وقت دنبال سرمایه‌گذار نرفته ام. من به طور فعال این گزینه را دنبال نمی‌کنم، اما احتیاج به یک مکان فیزیکی نیاز به ‌‌‌‌سرمایه‌گذار خصوصی  را افزایش ‌می‌دهد، اگر به آن علاقه‌مند باشید.

زمانی که در میامی در حال شبکه سازی بودم، تصادفا چند نفر از آشنایانم را دیدم و که به کار ما علاقه مند بودند و با سرمایه‌گذاریشان بسیار سریع رشد کردیم. از صحبت کردن با ‌‌‌‌سرمایه‌گذاران محلی، معلوم شد که واقعا ایده کار زیر یک سقف را دوست دارند.

نویسنده: جاناتان لانگ

مترجم: سعید عبدالهی

ویراستار: سید جواد کاشی‌زاده

منبع: https://www.entrepreneur.com/article/314618

کاری از گروه تولید محتوای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، تیر ۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *