۳ نرم افزار موبایل برای تبدیل صوت به متن

صدها برنامه وجود دارد که به شما امکان جستجو، نوشتن ایمیل، یادداشت برداری و تعیین وقت ملاقات را با استفاده از گوشی هوشمندتان به شما ‌می‌دهد. اما برای برخی افراد، اندازه کوچک صفحه کلید گوشی یا صفحه لمسی آن میتواند محدود کننده باشد و استفاده از آن مشکل باشد.

اگر شما در دیدن چیز‌های کوچک در صفحه مشکل دارید، مهارت تایپ خوبی ندارید یا فقط فکر ‌می‌کنید با صدا تایپ کردن بهتر است، ممکن است از ابزاری که اجازه ‌می‌دهد تا حرف‌هایتان را به کلمات نوشته شده تبدیل کنید سود ببرید. در اینجا به سه برنامه مختلف گفتار به متن نگاهی خواهیم انداخت که ‌می‌تواند به شما کمک کند تا کارها را بدون هیچ زحمتی انجام دهید:

  • دراگون دیکتیشن.این برنامه تنها یک دکمه دارد. به سادگی روی آن بزنید و شروع به صحبت کردن کنید. دراگون دیکتیشن بقیه کارها را انجام ‌می‌دهد. متن بعد از پایان دادن به صحبت ظاهر ‌می‌شود، بنابراین ممکن است در ابتدا کمی آزار دهنده باشد ولی به آن عادت خواهید کرد. اما هنگامی که ریتم برنامه دستتان آمد، ‌می‌توانید ایمیل‌های طولانی و سایر اسناد را با درجه بالایی از دقت به یکی از ۳۰ زبان یا گویش‌های مختلف تایپ کنید.

هنگامی که برنامه متن صحبت شما را رونویسی ‌می‌کند، ‌می‌توانید آن را از طریق ایمیل ارسال کنید و یا کپی کنید و به برنامه دیگری انتقال دهید. همچنین ‌می‌توانید متن خود را به طور مستقیم به فیس بوک و توییتر ارسال کنید، یا آن را ذخیره کنید تا بعدا استفاده شود. بهتر از همه، برنامه برای آی فون و آی پد رایگان است، اما برای استفاده از آن نیاز به وصل شدن به اینترنت دارید.

  • اِورنوت برای اندروید. اورنوت برای کمک به پیگیری ایده‌ها و الهامات طراحی شده است. همیشه ‌می‌توانید از برنامه برای ضبط یادداشت‌های صوتی مانند ضبط سخنرانی‌ها یا جلسات استفاده کنید، اما در حال حاضر نیز این امکان را به شما ‌می‌دهد که این فایل‌های صوتی را به متن تبدیل کنید.

بر خلاف دراگون دیکتیشن، اِورنوت هر دو فایل صوتی و متنی را با هم ذخیره ‌می‌کند، بنابراین ‌می‌توانید از قابلیت جستجو برنامه برای یافتن یک یادداشت ضبط شده استفاده کنید. این برنامه ‌می‌تواند یک ابزار مفید و راحت برای ضبط تمام افکار شما در پایان هر روز باشد. آنچه در ذهنتان ‌می‌گذرد را بگویید، سپس اطلاعات را بعدا مرتب کنید.

این نرم افزار رایگان است، اما چون اِورنوت از سرویس رونویسی متن گوگل اندروید استفاده ‌می‌کند، باید برای استفاده از آن آنلاین باشید.

  • ویس اسیستنت. این برنامه که به تازگی طراحی شده است، دارای ویژگی دسترسی سریع است که باعث ‌می‌شود حتی برای ارسال به توییتر، فیس بوک و یا ایمیل راحت‌تر باشد. گزینه مورد نظر خود بین شبکه‌های مختلف را تغییر دهید و ویس اسیستنت رونوشت‌هایتان را به فرمت مناسب بدون کلیک‌های اضافی تبدیل ‌می‌کند.

از قابلیت کپی خودکار این برنامه برای ارسال رونویسی از متن خود به برنامه‌های دیگر مانند گوگل سرچ، یوتیوب، صفحات اِورنوت استفاده کنید. همچنین ‌می‌توانید رونویسی خود را به یک پرینتر بی سیم ارسال کنید.

ویس اسیستنت از تشخیص گفتار هوشمند استفاده ‌می‌کند، بنابراین با هر بار استفاده بهتر متوجه صدایتان ‌می‌شود. همچنین دارای اصلاح گرامر و ویرایش روی صفحه با پیشنهادات برای اصلاح است.

هزینه این برنامه ۹۹ سنت است و برای آیفون و آی پد در دسترس است.

نویسنده : سینتیا بوریس

منبع : https://www.entrepreneur.com/article/225584

مترجم : امیر بهشتی‌خو

ویراستار : سید جواد کاشی‌زاده

کاری از گروه تولید محتوای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف ـ خرداد ۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *