کارآفرینی که در نوجوانی پول قرض گرفت و از آن برای شرکت یک میلیارد دلاری استفاده کرد

این کارآفرین، 125،000 دلار زمانی که یک نوجوان بود قرض گرفت، سپس از آن برای ساخت شرکت 1 میلیارد دلاری مایکز جرسی استفاده کرد.

پیتر کانکرو فقط 17 سال داشت زمانی که مغازه ساندویچی‌‌ای در جایی که کار ‌می‌کرد را خرید. در ادامه داستان اینکه چگونه آن را به زنجیره‌‌ای میلیارد دلاری از حق امتیاز تبدیل کرد که امروزه به آن مایکز جرسی ‌می‌گویند، آورده شده است.

در شبی سرد و روشن در مارس 1975، پیتر کانکرو درب مربی فوتبال دبیرستان خود را در پوینت پلیژنت بیچ، در نیوجرسی زد. ساعت کمی بعد از 9 بعد از ظهر در یکشنبه بود، اما کانکرو احساس کرد دیگرنمی‌تواند صبر کند. او باید راد اسمیت را ببیند.

همسر اسمیت، جانت، درب را باز کرد و کانکرو را به اتاق نشیمن منتقل کرد، جایی که مربی در صندلی مورد علاقه اش نشسته بود. وقتی اسمیت شنید که بازیکن خط حمله اش در یکشنبه برای صحبت کردن آمده است، فکر کرد که کانکرو باید در دردسر افتاده باشد. اما اسمیت قضاوتش نکرد و به سادگی گوش داد.

کانکرو توضیح داد که او تمام کلاس‌های خود را در هفته گذشته بدلیل فروشگاه ساندویچی مایک از دست داده بود، یک ساندویچی محلی که چهار سال گذشته را در آن کار کرده بود که به قیمت 125،000 دلار برای فروش گذاشته شده بود. کانکرو ‌می‌خواست همانی باشد که آن را خریداری ‌می‌کند. خریدار دیگر، آماده امضا برای مغازه ساندویچی بود، کانکرو با ذوق توضیح داد و زمان زیادی برای از دست دادن وجود نداشت. یک پوشه را باز کرد و سود و پتانسیل درآمد از آن کسب و کار را به اسمیت توضیح داد. پس از بررسی جزئیات، اسمیت، که یک بانکدار بود، برگشت و در چشم بازیکن خط حمله خود نگاه کرد و گفت: ” فکر ‌می‌کنم ‌می‌توانم کاری انجام دهم.”

اسمیت به کانکرو مبلغ 125،000 دلار را با یک برنامه بازپرداخت هفت ساله قرض داد تا در برابر پیشنهادات دیگر رقیبان برنده شود. کانکرو خانه مربی خود را ترک کرد در حالیکه احساس ‌می‌کرد حق شکست ندارد و عمدتا برنامه خود را برای خودش حفظ کرد. این معامله در تاریخ 31 مارس 1975 بسته شد.

در 17 سالگی، کانکرو به طور رسمی مالک یک کسب و کار بود. او اکنون بنیانگذار و مدیر عامل شرکت جرسی مایکز سابز است، درحالیکه این شعبه را به حدود 1400 شعبه در سراسر کشور با بیش از 1 میلیارد دلار فروش سالانه تبدیل کرده است. بر اساس تحقیقات صنعتی تکنومیک، جرسی مایکز سریع ترین رشد زنجیره‌‌ای ساندویچی در ایالات متحده را با رشد فروش بیش از 18 درصد سالانه دارا ‌می‌باشد. (نزدیکترین رقیب جرسی مایکز در رشد فروش، فایرهوس، دارای رشد فروش سالانه کمتر از 5 درصد است.) با این وجود، پس از خرید کانکرو، دست اندازهایی در مسیر وجود داشت که او باید یاد ‌می‌گرفت تا آنها را هدایت کند.

پیش بردن همه چیز برحسب یک غریزه

سال آخر دبیرستانش، کانکرو دارای عنوان رئیس کلاس، یک لبخند برنده و موهای مربوط به دیوید کاسیدی دوران دهه 1970 بود. او همچنین آرزوی تحصیل حقوق در دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل را داشت. اما پس از بسته شدن معامله مایکز سابز، اولویت‌های کانکرو تغییر کرد. کار کردن هر روز در مغازه سابز باعث شد که در طی سه ماه مانده به فارغ التحصیلی اش کلاس‌های زیادی را نرود. او به اندازه کافی اعتبار داشت تا فارغ التحصیل شود، اما او متوجه نشده بود که مشارکت کامل در کلاس ورزشی ضروری است. او پس از شروع به رانندگی برای ارسال محصولاتش، مجبور شد برای فارغ التحصیلی و نرفتن کلاسهایش عذر پزشکی تهیه کند.

کانکرو در مایکز سابز در سال 1971 زمانی که 14 ساله بود، شروع به کار کرد. برادرش جان، که در تابستان قبلی در آن جا کار کرده بود، به طور تصادفی بعد از اینکه رئیس در مورد کانکرو از او سوال کرده بود، کار را برای او گرفت. برادرش گفت: “من مطمئن نیستم که او چقدر خوب است، اما ‌می‌دانم که او سخت کار خواهد کرد.” کانکرو استخدام شد. برای چهار تابستان و زمستان، او از مشتریان خوب استقبال کرد و پاره وقت ساندویچ درست ‌می‌کرد. زمستان مشتری کم بود، اما کسب و کار در طول تابستان منفجر ‌می‌شد، طوریکه کانکرو گفت جمعیت پوینت پلیژنت بیچ چهار برابر ‌می‌شد. مردم برای ساحل ‌می‌آمدند اما ظاهرا بعضی از آنها برای ساندویچ ‌می‌ماندند. صف معمولا تا خارج در کشیده ‌می‌شد.

در ژانویه سال 1975، صاحبان سهام مایکز سابز، برادران ویکتور و فرانک مرلو، فروشگاه را در بازارسهام قرار دادند. مادر کانکرو یک یکشنبه شب ابتدا آرام به او گفت؛ (پس از آن، داد زد) “چرا آنجا را  نمیخری؟” کانکرو به گوشه‌‌ای چرخید و از پله‌ها به سمت تخت خواب بالا رفت. صبح دوشنبه بیدار شد، او برده ی غریزه اش بود. از تختخواب بیرون پرید و با آشفتگی خارج شد. به کلاس‌های مدرسه نمیرفت تا به دنبال کارهای وام برود. او یک رقیب کننده داشت که ‌می‌خواست قراردادش را در ازای مشارکت در کنار ساحل انجام دهد، اما کانکرو شریک نمی‌خواست. او ‌می‌خواست این کار را به تنهایی انجام دهد و به همین دلیل بود که به دنبال راد اسمیت رفت.

 بازگشت از آستانه ورشکستگی

در دهه ی بعد از خرید فروشگاه مورد علاقه خود، کانکرو چند فروشگاه محلی را باز کرد و وام خود را به اسمیت (با علاقه) پرداخت کرد. او این شرکت را باز کرد تا این که در سال 1987 حق امتیاز آن را دریافت کرد و نام آن را به جرسی مایکز تغییر داد، به طوری که مهم نبود شعبه‌ها چه جایی باشند، زیرا تحت نام مذکور قرار داشتند. سال به سال، تعداد مکان‌ها افزایش ‌می‌یافت. تا سال 1991، 30 فروشگاه  جرزی در ایست تنسی و سینسیناتی شکل گرفته بود. سپس، رکود اقتصادی سال 1990 به شرکت وارد ضربه سختی زد.

کانکرو ‌می‌گوید: ” آن قضیه هنوز هم تموم نشده است ” بازار املاک خیلی سقوط کرد. بانک‌ها به شدت تحت فشار رکود اقتصادی قرار گرفتند که به نوبه خود باعث شد که سخت پول قرض دهند. مردم نمیتوانستند از پس وام بر بیایند، بنابراین نرخ رشد  حق امتیاز‌های جرسی مایکز کم شد و کانکرو که تقریبا تمام درآمدهای خود را برای رشد کسب و کارش سرمایه گذاری کرده بود، مجبور شد شش کارمند خود را تعدیل کند. او پولی در بانک برای جبران این نوع رویدادهای غیرقابل پیش بینی نداشت.

کانکرو در شوک بود. تا چند ماه بعد، هر روز صبح به دفترش ‌می‌رفت. او در این فضا به تنهایی فکر ‌می‌کرد؛ ” حالا باید چکار کنم؟ “

کانکرو ‌می‌گوید: “شما هر روز تظاهر ‌می‌کنید و این نه دهم موفقیت است.” بعد از رفتن به دفترش، او با مالکان هر شعبه جرسی مایکز وقتی را سپری ‌می‌کرد تا مطمئن شود همه چیز درست انجام ‌می‌شود. او از فقدان تعهدات حقوق و دستمزد برای پرداخت صورتحساب شرکت استفاده ‌می‌کرد و سپس انرژی خود را به سمت فشار زیادی در بازاریابی هدایت ‌می‌کرد: گسترش ابزار بازاریابی، بازاریابی خونه به خونه محلی  محدود به یک مایلی اطراف هر فروشگاه، نمایش‌های رادیویی محلی برای بازگشایی فروشگاه و خرید تدریجی فضای بیلبورد.

کانکرو در آستانه ورشکستگی بود، اما با آن مقابله کرد و اولین کارمند خود را شش ماه بعد از از دست دادن قبلیا، دوباره استخدام کرد. در طی یک دوره سه ساله، کانکرو توانست همه را دوباره استخدام نماید. او لزوما از فقدان ذخایر خود پشیمان نیست، زیرا سرمایه گذاری مجدد برای درآمد در کسب و کار منجر به رشد پایدار بیشتر شده است، بلکه حسرت او ناشی از دانستن تاثیر مثبت سرمایه در مواجه با اتفاقات پیش بینی نشده است.

برنامه‌های آینده برای گرفتن حق امتیاز

بعد از 43 سال کار، جرسی مایکز قصد دارد در چهار سال آینده تعداد فروشگاه‌هایش را دو برابر کند. سرمایه جاری اولیه برای فروشگاه‌ها چیزی بین حدود 193000 دلار و 660،000 دلار ‌می‌باشد و حق امتیاز آن باید ارزش خالص 300،000 دلار و حداقل 100،000 دلار پول نقد در جریان را داشته باشد. جرسی مایکز در حال حاضر در 45 ایالت و کشور جای دارد و رشد نسبتا کند اما پایداری دارد.

او ‌می‌گوید: مردم همیشه ‌می‌گویند،” آیا شما اصلا فکر ‌می‌کردید در زندگیتان در همچین جایی قرار گیرید؟ و من ‌می‌گویم، “صادقانه، من فکر ‌می‌کردم باید این جایگاه را 15 سال پیش بدست بیاورم”. اما کانکرو بهترین کار ممکن یعنی قصه چیزهای کوچیک رو نخوردن را ‌می‌کند. اگر او قرار بود چیزی را تغییر دهد، ممکن بود زمان زیادی را صرف برنامه ریزی برای هر چیزی که ‌می‌توانست اتفاق بیفتد کند. اما به جای آن در لحظه واکنش نشان ‌می‌داد. او در مورد زمان رکود اقتصادی سال 1991 ‌می‌گوید: “ما عمدتا در حال واکنش نشان دادن بودیم “

نصیحت کانکرو برای کارآفرینان؟

“زود کار را شروع کنید، تا دیر وقت بمانید، مطمئن شوید که مصمم به نظر ‌می‌رسید و انرژی زیادی داشته باشید … و واقعی باشید. خودتان باشید. سعی نکنید وانمود کنید”. او ‌می‌گوید: “مردم ‌می‌توانند از طریق قلبشان متوجه شوند خودشان هستند یا نقش بازی  میکنند.” به علاوه، در مورد اهداف خود، به هر کسی که ‌می‌توانید بگویید، اجازه ندهید سن جلوی شما بگیرد.

“سن، هیچ ارتباطی با کارآفرینی ندارد.”

نویسنده: هیدن فیلد

مترجم: سعید عبدالهی

ویراستار: سید جواد کاشی‌زاده

منبع: https://www.entrepreneur.com/article/313145

کاری از گروه تولید محتوای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، خرداد 97

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *