۷ راه ساده برای ساخت اجتماعتان در تلگرام

اگر از تلگرام استفاده ‌می‌کنید، روش‌های ساده‌‌ای جهت ساختن دنبال کنندگانی برای خودتان و مطلوبیت حداکثر از برنامه برای اهدافتان وجود دارد.

تلگرام یک برنامه‌‌ای که اخیرا توسعه یافته است، در ۲۴ ساعت اول خود، نزدیک به ۷ میلیون کاربر جدید را به دست آورد، شاید به این دلیل که آنها این حقیقت را دوست دارند که ویژگی‌های واتس آپ و اسنپ چت را ترکیب ‌می‌کند.

این برنامه به کاربران این امکان را ‌می‌دهد تا با افراد دیگری که نامهای کاربری عمو‌‌می‌‌ (و قابل جستجو) در تلگرام دارند یا جزو مخاطبین موجود در تلفنشان هستند، ارتباط برقرار کنند. تلگرام، که همراه با رابط برنامه نویسی و پروتکل باز است، به کاربران اجازه ‌می‌دهد تا وقتی مخاطبینشان پیام‌های خود را دریافت نمودند، آگاه شوند و آن را بخوانند.

 در حالی که قابلیت‌های تلگرام مشابه با واتس آپ ‌می‌باشد،ویژگی‌هایی در پیام‌های تلگرام وجود دارد که آنها را از پیام‌های واتس آپ  متمایز ‌می‌کند. بر خلاف واتس آپ، تلگرام پیام‌ها، از جمله عکس‌ها را با زمان سنج خود از بین ‌می‌برد که بسیار شبیه اسنپ چت است.

اگر چه همان عکس‌های مشابه هم هنوز هم ‌می‌توانند روی صفحه نمایش، قبل از ناپدید شدن، وجود داشته باشند، خود برنامه دارای سیستم امنیتی پیشرفته‌‌ای است که از سرورهای  سراسر جهان استفاده ‌می‌کند، به طوری که بر امنیت و سرعت تاثیر مثبت ‌می‌گذارد.  ویژگی چت پنهان، رمزنگاری کردن پیام‌های بین دوطرف و یک الگوریتم زمانی آزمایش شده است. و تلگرام دارای ترکیبی از تحویل پیام با سرعت بالا و افزایش قابلیت اطمینان است.

این برنامه همچنین بر فضای ابری استوار است و به کاربران اجازه ‌می‌دهد پیام‌های خود را بوسیله چندین دستگاه در اختیار داشته باشند؛ هیچ محدودیتی برای اطلاعات وجود ندارد و بدون هزینه، بدون نیاز به  تعهد پرداخت و تبلیغات ‌می‌باشد. بعلاوه، این برنامه، بسیاری از محدودیت‌های پیام رسانی و مبادله فایل برنامه‌های دیگر را رفع کرده است طوریکه خود به کاربران اجازه ‌می‌دهد تا طیف گسترده ای از اطلاعات و فایل‌ها را بدون نیاز به برگشتن به برنامه‌های متعدد، به اشتراک بگذارند و توزیع کنند.

اگر از تلگرام استفاده ‌می‌کنید، در اینجا برخی از کارهای ساده‌‌ای که ‌می‌توانید برای ایجاد دنبال کنندگان و به حداکثر رساندن استفاده از برنامه برای اهداف خود بکنید – به علاوه یک کاری که نباید انجام دهید – آورده شده است.

محتوای جالب را از صنعت یا جامعه خود بازنشر دهید

اگر یک سند، مقاله، یادداشت یا چیز دیگری را پیدا کردید که فکر ‌می‌کنید دنبال کنندگانتان را جذب خواهد کرد، مطمئن شوید که آن را به اشتراک ‌می‌گذارید. کشاندن افراد به شبکه تان با شروع گفتگوهایی که ممکن است در میان دنبال کنندگانتان طرفدار داشته باشد یا در صنعت شما اهمیت داشته باشد، راه خوبی برای افزایش تعداد دنبال کنندگانتان است.

به خوبی اطمینان حاصل کنید که منابع، پیوندها و مفاهیم ارزشمند منتقل شوند. شبکه‌‌ای که شما ایجاد ‌می‌کنید ‌می‌تواند با خلق یک حس ارتباط در مورد ایده‌ها، مسائل و نوآوری‌ها توسعه یابد.

ابزار خود را در ای پی آی تلگرام بسازید

تلگرام از همه کسانی که از کد منبع باز آن استفاده ‌می‌کنند، استقبال ‌می‌کند. ایجاد نرم افزار تلگرام مخصوص شما، شش مرحله را دارد که به همه برنامه نویسان کمک ‌می‌کند تا از ای پی آی تلگرام و کد منبع آن استفاده کنند تا پیام‌های تلگرام مانند و رایگان را در پلتفرم خود ایجاد بنمایند.

تلگرام برای توسعه دهندگان بیش از ای پی آی ربات را ارائه ‌می‌دهد؛ کاربران ‌می‌توانند پیام رسان‌های خودشان را که ویژگی‌های بر اساس تجربه خودشان ، بسیار تخصصی و متناسب با فرهنگ خودشان است، را ارائه دهند.

۲۴ ساعته تبلیغ نکنید

اگر از تلگرام برای کسب و کار استفاده ‌می‌کنید، به یاد داشته باشید که باید بیش از همیشه به تبلیغ کسب و کار خود و یا حمایت از منافع مالی خود بپردازید. مردم به موقعیت‌ها و سایت‌هایی جذب ‌می‌شوند که ارتباطات عمیق تری را ترویج ‌می‌کنند نه اینکه فقط تبلیغات بکنند.

ارتباط، در واقع، کلیدی برای ایجاد احساس تعلق است. به دنبال کنندگان خود و چیزهایی که برای آنها اهمیت دارد علاقه نشان دهید و راه‌هایی برای تبلیغ حین مکالمه‌های در حال انجام در مورد چیزهایی مهم، پیدا کنید.

مسابقات، قرعه کشی‌ها و بازی‌هایی را به اجرا بگذارید

قرار دادن یک سوال یا اجرای یک مسابقه کوچک، دنبال کنندگان را به سایت شما جذب ‌می‌کند. درخواست پیشنهادات، خود یک ایده است؛ انگیزه دادن به اشتراک گذاری اجتماعی نیز یک راه دیگر است.

راهبردهای احتمالی در اینجا ممکن است مسابقه “علاقه به پیروزی” یا راه اندازی یک رقابت “تکی” باشد. به طور خلاصه، شما ‌می‌توانید یک مسابقه رای گیری طراحی کنید که دنبال کنندگان تان را به ارتباط با یکدیگر و با شما، تشویق کند. قوانین و پارامترهای مسابقات خود را به آن‌ها بیاموزید و به دنبال کنندگان خود اجازه دهید آن را از آنجا بگیرند.

پیوند به سایر رسانه‌های اجتماعی تان

برای شناخته تر شدن، به دنبال کنندگان خود با پیوند دادن به حسابهای دیگرتان، از جمله اسنپ چت، اینستاگرام، توییتر، فیس بوک و حتی لینکدین، کمک کنید تا شما را پیدا کنند. تلفیق حساب‌های رسانه‌های اجتماعیتان با هم، در وقت و تلاشتان صرفه جویی ‌می‌کند و به راحتی ‌می‌توانید پیام‌ها را در سراسر سایت‌های مختلف قرار دهید.

فراموش نکنیداگرچه پیوند دادن به سایر حساب‌ها میتواند یک حرکت با ارزشی باشد، نباید آن را بیش از حد انجام دهید. هر سایت رسانه‌های اجتماعی ممکن است یک زمینه و تن خاصی نیاز داشته باشد، بنابراین توجه دقیق به جزئیات مهم است.

به لطف‌های دنبال کنندگانتان پاسخ دهید

اگر یک دنبال کننده چیزی را پاسخ ‌می‌دهد یا باز نشر ‌می‌کند، سعی کنید لطفش را جبران کنید. توجه به علایق دنبال کنندگانتان تاثیر بسیار زیادی برروی احساس باارزش بودن آنها و معرفی رسانه اجتماعی تان به دوستانشان دارد.

 حضور اجتماعی خود را تبلیغ کنید

راه‌های ساده برای اعلام حضورتان در رسانه‌های اجتماعی وجود دارد که  ممکن است شامل ارسال یک ایمیل تبلیغاتی، شروع یک کسب و کار جالب یا وبلاگ شخصی یا ایجاد محتوای صوتی و تصویری باشد.یک دعوت ساده از دوستان فعلی، خانواده و دنبال کنندگان تان به سایت‌های دیگرتان، راه دیگری برای افزایش تعامل است.

شاید مفید باشد به مکالمه‌های آنلاین که شامل افرادی با علایق یا پیشه مشترک باشند، بپیوندید یا شاید بخواهید سعی کنید به سادگی یک لینک به دیگر حسابهای رسانه اجتماعی ، به عنوان بخشی از امضای خودتان قرار دهید.

آیا شروع به استفاده از تلگرام کرده‌‌اید؟ شیوه‌هایی که دنبال کنندگان را با آن یافته‌‌اید و تعداد آنها را حفظ یا افزایش داده‌‌اید چه ‌می‌باشند؟

چه استفاده اولیه شما از تلگرام توزیع فایل‌های رسانه‌‌ای در میان مخاطبین و اعضای تیم و یا مکالمات سریع، در حال اجرا و خصوصی باشد یا نه، تلگرام سازماندهی ارتباطات جمعی تیم، و همچنین گفتگو‌های دو نفره در یک محل، تنها را، آسان ‌می‌کند.

نویسنده: ای جی اگراوال

مترجم: سعید عبدالهی

ویراستار: سید جواد کاشی زاده

منبع: https://www.entrepreneur.com/article/310119

کاری از گروه تولید محتوای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، خرداد ۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *