وقت آن رسیده است که با رمز‌های وحشتناک جلویش را بگیرید

پیش از روز جهانی رمز عبور،یک نظر سنجی از پی سی مگ که از هزار مصرف‌کننده آمریکایی گرفته شده بود نشان داد که هنوز بسیاری از مردم در ساختن رمز‌های عبور و امنیت آن در حد فاجعه عمل ‌‌می‌کنند.

این داستان در اصل در پی سی مگ ظاهر شده است

با آمدن روز جهانی رمز عبور در این پنجشنبه، زمان خوبی برای بررسی شیوه‌های ساخت رمز عبور خود است.

اگر رمز‌های عبور خود را بر اساس اطلاعات شخصی ساده و قابل دسترس ساخته‌‌‌اید، یا یک گذرواژه را برای چندین حساب کاربری استفاده ‌‌می‌کنید، وقت آن رسیده است که شیوه کارتان را عوض کنید.اما مطمئن باشید تنها شما این اشکال را ندارید.

در نظر سنجی اخیر پی سی مگ که بین ۲۷ آوریل و ۲۹ آپریل از هزار مصرف کننده آمریکایی به عمل آمده است، نشان داده شده است که ۱۹ درصد از اسم‌هایشان یا حروف اول آن در رمز عبورشان استفاده ‌‌میکنند، چیزی که از نظر امنیت اصلا قابل قبول نیست. بسیاری دیگر از تاریخ عروسی خود (۱۶ درصد(، اسم اعضای خانواده(۱۵درصد(، سال تولد(۱۲ درصد(، آدرس خانه(۱۲ درصد) یا اطلاعات شخصی همسرشان ( ۸ درصد) استفاده ‌‌می‌کنند.

با این حال، باز هم بسیاری از ما در به یادآوری رمز‌هایمان خوب عمل نمی‌کنیم. ۲۸ درصد از پاسخ دهندگان آن‌ها را روی کاغذ نوشته بودند،۱۷ درصد به آسانی با چرخاندن همان دو یا سه برای همه حساب‌هایشان کار خود را پیش ‌‌می‌بردند،۱۲ درصد متکی به ویژگی تکمیل خودکار مرورگر خود بودند و ۷ درصد از گوگل داکس یا نوتس در یارانه  و یا موبایلشان استفاده می‌کردند.

شاید بدتر از همه آن‌ها،۹  درصدی هستند که در تحقیقات گفتند که دقیقا از یک پسورد برای رمز عبور همه حساب‌هایشان استفاده ‌‌می‌کنند.

اگر شما هم در چنین شرایطی هستید، شاید زمان آن رسیده است که به فکر یک برنامه مدیریت رمز عبور باشید.که فقط ۱۳ درصد از پاسخ دهندگان در تحقیق از آن استفاده کردند. برنامه‌های مدریت رمز عبور به شما در ساختن رمز عبوری منحصر به فرد و قوی برای هر وب سایت با دامنه امن کمک ‌‌می‌کند. برخی از گزینه‌هایی که مورد علاقه ما است عبارت‌‌‌‌‌اند از :داشلان،استیکی پسورد پرمیوم،کیپر پسورد منیجر اند والت و لاگمی‌وانس پسورد منیجمنت سوت آلتیمیت ۵.۲ . همچنین تعدادی زیادی برنامه‌های مدیریت پسورد رایگان وجود دارد که برنامه مورد علاقه مما لست پس است.

علاوه بر کمک به محافظت از حساب‌های خود، برنامه‌های مدیریت رمز عبور ‌‌می‌توانند شما را از مشکل نتوانستن به ورود به حساب‌هایتان به دلیل فراموشی رمز عبور نجات دهند. پنجاه و هفت درصد از کسانی که از برنامه مدیریت رمز عبور استفاده ‌‌می‌کنند گفتند که “به ندرت” وقتی رمز عبور خود را فراموش ‌‌می‌کنند به مشکل ‌‌می‌خورند.

گزارشگر : آنگلا موسکاریتولو

منبع : https://www.entrepreneur.com/article/312846

مترجم : امیر بهشتی خو

ویراستار : سید جواد کاشی زاده

کاری از گروه تولید محتوای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف ـ خرداد ۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *