گام به گام پیش روید تا وام ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کسب‌و‌کار بهتری دریافت کنید

وام‌های تجاری کوچکتر نردبانی عالی به سمت وام‌های بزرگتر و ارزان‌‌‌تر در آینده هستند.

اگر شما صاحب ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کسب‌و‌کار جدیدی ‌می‌باشید که دنبال گرفتن وام هستید ممکن است از پیشنهاداتی که با آن روبرو ‌می‌شوید، ناامید شده باشید، مخصوصا اگر اعتبارتان کم باشد.اگر چه، گاهی اوقات گرفتن یک وام گرانتر از چیزی که انتظارش را داشتید برای رشد (یا راه‌‌اندازی) ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کسب‌و‌کارتان ناگزیر بهترین گزینه است، وام‌های کوچکتر که در حال حاضر واجد شرایط اخذ آن هستید ‌می‌تواند شما را به سمت وام‌های بزرگتر و ارزان‌‌‌تر در آینده سوق دهد.

چگونه ‌می‌توانید در آخر راه به وام‌های تجاری بهتر دست بیابید؟در این جا دستور العملی وجود دارد که شما را گام به گام برای پیدا کردن تامین مالی ارزان‌‌‌تر متناسب با نیاز‌هایتان راهنمایی ‌می‌کند.

قدم اول :‌از وام فعلی خود برای تبدیل شدن به یک وام گیرنده ایده آل استفاده کنید

وامی که هم اکنون واجد شرایط اخذ آن هستید  نه تنها باعث کمک کردن به رشد ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کسب‌و‌کارتان ‌می‌شود بلکه ‌می‌تواند شما را به عنوان یک وام گیرنده ایده آل در نظر قرض دهندگان معرفی کند.البته این بستگی به استفاده مسئولانه شما از وام دارد.

اگر میزان اعتبار و یا زمان کمتان این اجازه را به شما نمی‌دهد که انتخاب‌های بهتری داشته باشید، ابتدا از وام‌های گرانتر برای ساختن یک تاریخچه و اعتبار مثبت برای خودتان استفاده کنید.

در کسب وکار خود خود ثبات داشته باشید

این موضوع امری واضح اما مهم است .هرچه در یک ‌‌‌‌‌کسب‌و‌کاری بیشتر باقی بمانید، ریسک کمتری وام دهندگان را تهدید ‌می‌کند.یک کسب وکار نو هنوز تست نشده است. یک شرکت معتبر ثابت کرده است که ‌می‌تواند نوسانات صنعت خود و محیط بازار را به صورت منظم تحمل کند.

در زمان مقرر پرداخت کنید

ممکن است واضح به نظر برسد، اما برای برخی از وام گیرندگان پرداخت به موقع وام دشوار است. هر زمان که وام را دقیقا در موعد مقرر پرداخت کنید ( با قبل از آن اگر بتوانید) در حال ایجاد یک تاریخچه پرداخت به موقع هستید.این مهم‌‌‌ترین قد‌می‌است که ‌می‌توانید برای به دست آوردن اعتبار انجام دهید.

موجودی بانکی خود را ایجاد کنید

در صورت امکان، سعی کنید حساب بانکیتان را همانطور که اولین وام خود را پرداخت ‌می‌کنید پر نگهدارید.میانگین موجودی حساب بانکی شما تاثیر زیادی بر نوع تامین مالی که شما درآینده برای آن واجد شرایط ‌می‌شوید ‌می‌گذارد.

بر روی اعتبار خود نظارت داشته باشید

همانطور که بازپرداخت وام تجاری خود را به موقع و به طور کامل انجام ‌می‌دهید، شاهد افزایش اعتبار خود خواهید بود، همانطور که رفتاری مناسب از خود برجای ‌می‌گذارید. اطیمنان حاصل کنید که به خوبی در حال نظارت بر روند پیشرفت هستید، در این صورت ‌می‌توانید از هر اشکالی که بر روی اعتبارتان تاثیر ‌می‌گذارد آگاه شوید – این مسئله بیشتر از چیزی که فکر ‌می‌کنید اتفاق ‌می‌افتد.اگر یک خطا را پیدا کردید، آن را گزارش دهید. اشتباهات در اینجا ‌می‌تواند به صورت جدی اعتبار شما را خدشه دار کند و گزینه‌هایتان را در آینده محدود کند.

از شاخص‌های ریسک اجتناب کنید

موارد خاص نشانه خطرهایی هستند که شما را از کار با وام دهندگان قبلی منع ‌می‌کنند.از خسارت دادن، چک بی محل کشیدن ،دیر پرداخت کردن و گردش مالی قابل دریافت آهسته پرهیز کنید.

به شرایطی که در توافقنامه پذیرفته‌اید پایبند باشید

علاوه بر پرداخت به موقع هر دوره، اطمینان حاصل کنید که به شرایطی که در توافقنامه  وام اولیه خود پذیرفته‌‌‌‌اید پایبند باشید. زمانی که یک وام را گرفته‌‌‌‌اید و پرداخت نکردید سراغ قرض بعدی نروید، و هرگز از سرمایه خود برای خرید محصولات فاقد صلاحیت استفاده نکنید. قبل از اینکه توافقنامه وامتان را امضا کنید آن را به صورت کامل مطالعه نمایید.

مرحله ۲ : بدانید که چه وقت آماده پرداخت یا فراغت هستید

اگر از وام فعلی خود برای تبدیل شدن به بهترین وام گیرنده استفاده کرده‌‌‌‌اید، ممکن است آماده باشید تا یک وام تجاری بهتر، بزرگتر بگیرید. البته پرداخت اول شما به آسانی و تماما نشانه خوبی است. کسب اعتبار خودتان به این روش یعنی شما به احتمال زیاد برای تامین مالی محصولات بهتری از چیزی که قبلا در دوره اول داشتید، صلاحیت خواهید داشت.

اما ممکن است بتوانید یک وام بهتر را دریافت کنید، حتی اگر همچنان یک وام بالقوه داشته باشید. بازپرداخت وام شما ‌می‌تواند به شما در کسب شرایط مطلوب‌‌‌تر کمک کند.

زمان خود را عاقلانه انتخاب کنید

آیا شما بیش از حد برای سود‌های زیاد پول پرداخت ‌می‌کنید؟ آیا اعتبار خود را همانطور که ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کسب‌و‌کارتان در بلند مدت فعالیت ‌می‌کند افزایش داده‌‌‌‌اید؟ اگر جوابتان به حداقل یکی از این سوالات بله است، ‌می‌توانید در بلند مدت وام بهتری بدست آورید اگر هم اکنون درخواست وام بعدی را بدهید.

اهداف مالی خود را تعریف کنید

قبل از اینکه سراغ انتخاب نوع بازپرداخت خود بروید، مطمئن شوید که چه نوع وا‌‌می‌ را امید دارید بازپرداخت کنید. شما ‌می‌خواهید هزینه وام خود را کاهش دهید و بازپرداخت‌ها را برای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کسب‌و‌کارتان راحت‌‌‌تر کنید. اما راه‌های مختلفی برای رسیدن به همان نتیجه وجود دارد. ممکن است مبلغ ماهانه بازپرداخت خود را کاهش دهید، درصد کل نرخ سالانه وام(ای پی آر) خود را کاهش دهید یا یک برنامه پرداخت مناسب‌‌‌تر را انتخاب کنید.

با وام دهنده مناسب کار کنید

اگر شما شما با اعتبار خود قدم‌های خوبی برداشته‌‌‌‌اید و به جای مناسبی از جهت مالی در ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کسب‌و‌کارتان رسیده‌‌‌‌اید ‌می‌توانید تا حد وام دهندگان مختلفی برای کار خود برگزینید. شهرت و اعتبار کلی وام دهنده تان را در آینده در نظر بگیرید. سوال‌های اساسی درباره وام تجاری که با آن کار ‌می‌کنید را بپرسید. این به شما این امکان را ‌می‌دهد تا بینش خود را از نحوه بازپرداختی که  انجام ‌می‌دهید برای وام کنونی روشن سازید و اینکه به چه چیزی نیاز دارید برای تعهد به عنوان وثیقه و چه اتفاقی ‌می‌افتد اگر وام را زود‌‌‌تر از موعد مقرر بازپرداخت کنید و از این قبیل سوالات.

این سطح از بررسی‌های موشکافانه این حس را به شما ‌می‌دهد که ایا محصول یک وام دهنده واقعا این کمک را به شما ‌می‌کند که به هدف‌های مالی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کسب‌و‌کارتان برسید یا خیر. مدیریت ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کسب‌و‌کار‌های کوچک را فراموش نکیند، اگر چه : یک وام اس بی ای اغلب بی درد سر‌‌‌ترین گزینه شماست زیرا معمولا این نوع وام بسته‌‌‌‌ای شامل بهترین شرایط بازپرداخت موجود در بازار هستند.

مرحله 3: از وام جدید خود به صورت مسئولیت پذیر استفاده کنید.

این آشنا به نظر ‌می‌رسد و بهتر است که انجام شود.زمان آن رسیده است که به عقب برگردیم و سراغ مرحله ۱ رویم : یک قرض گیرنده مسئولیت پذیر باشید و از وام برای رشد ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کسب‌و‌کارتان استفاده کنید.

این یک روند تدریجی است. هربار که محصول مالی را دریافت ‌می‌کنید و نظم و انضباط را نشان ‌می‌دهید، موانعی را که ممکن است وام دهندگان آینده آن را بعنوان عوامل خطر به حساب آورند حذف ‌می‌کنید – و بهانه‌‌‌‌ای برای گفتن نه ندارد.

نویسنده : گرت هتچت ( نویسنده مهمان)

همکار موسس و مدیر عامل هوندرا

منبع: https://www.entrepreneur.com/article/303907

مترجم : امیر بهشتی‌خو

ویراستار : سید جواد کاشی‌زاده

کاری از گروه تولید محتوای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف ـ اردیبهشت ۹۷

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *