مصاحبه آقای مهندس حمزه لو

 

مصاحبه آقای مهندس حمزه‌لو

 

س: آقای مهندس لطفاً خودتان را معرفی کنید و در مورد ایده‌ی شکل‌گیری شرکت کاوش آزمون توضیح فرمایید؟

من علیرضا حمزه‌لو ورودی سال 1347 دانشکده‌ی مکانیک هستم و در سال 1351 فارغ‌التحصیل شدم. ایده‌ی تأسیس شرکت کاوش آزمون که در آن زمان نام خارجی داشت چند ماه پیش از انقلاب اسلامی با چند تن از دوستان به ذهن ما رسید در آن زمان تجارت در ایران بر مبنای یک سیستم سنتی بود و کشور داشت وارد فازهای صنعتی می‌شد این فکر به ذهن ما رسید که یک تشکیلاتی را درست کنیم که کار بازرگانی توام با مهندسی انجام دهد. این ایده در سال 56 شکل گرفت و در حال حاضر شرکت چهار دپارتمان دارد و دارای 40 نفر پرسنل می‌باشد از این 40 نفر حدود 20 نفر مهندس و 18 نفر فوق‌لیسانس فارغ‌التحصیل دانشگاه صنعتی شریف می‌باشند. ، تجهیزات مربوط به صنایع ریخته‌گری و نورد در یک دپارتمان هستند، ابزار آلات ماشین‌کاری در یک دپارتمان، جوشکاری و برش در دپارتمانی دیگر و دپارتمان چهارم یک روشی از کنترل کیفیت است موسوم به تست های غیرمخرب و تجهیزات این کار را وارد می‌کنیم.

 

س: با توجه به گذشته‌ی 30 ساله‌ی شرکت در زمینه‌ی کسب دانش فنی و احتمالاً رسیدن به تکنولوژی مشخص در زمینه‌ی کاری تا به حال موفقیت و فعالیت داشتید؟

کار شرکت کار تولیدی نیست اما تکنولوژی‌های جدید فراوانی را از 30 سال گذشته وارد صنایع کشور کردیم در این 4 رشته که مطرح کردم.

 

س: رمز موفقیت خود را در چه می‌بینید یعنی؛ 30 سال تداوم را با چه راهکاری حفظ کردید؟

این نظر لطف شما است امیدوارم که موفق شده باشم. مسئله‌ی اول این است، هدفمان را مشخص کردیم یعنی؛ از روز اول معلوم بود که در چه زمینه‌ای می‌خواهیم کار کنیم. شرکت‌های تجاری بسیار زیادی در کشور وجود دارد که می‌خواهند در چند زمینه فعالیت کنند اما این غیر ممکن است. شرکت ما اصولاً هدف آن سرویس دهی به   صنایع فلزی است یعنی؛ کسانی که با هر نوع فلز    و پروسه فلزی در کشور کار می‌کنند با شرکت ما در ارتباط هستند این موضوع فوق‌العاده مهم است. دومین مسئله این است که ما واقعاً نه اینکه حمل بر تعریف باشد کار را بر مبنای صداقت و خدمت به مشتری گذاشتیم اگر شما شرکت را بررسی کنید شاید به اندازه‌ی رقبای دیگر هم فروش نکرده‌ایم اما بعید نادر می‌دانم که مشتریانی از شرکت ناراضی باشند حتی اگر معامله‌ای را هم نداشتیم مهم این است که اسباب کار و سرویس را فراهم کنیم. طبق صحبت‌هایی که کردم 18 نفر فوق‌لیسانس دانشگاه صنعتی شریف در شرکت ما هستند نه به دلیل اینکه فارغ‌التحصیل شریف هستند بلکه به دلیل اینکه با استعداد هستند. تخصص من این است مهندسین توانا و با استعداد را جذب کنم و آنها را مهندس فروش کنم و بشوند مانند یک طبیب که به صنعت وارد شوند و مشکل تولید را تشخیص دهند و راه‌حلی را ارائه کنند، با این 3 راهکاری که داشتیم موفق شدیم.

من کارم را در یک اتاق اجاره ای از یک شرکت دیگر شروع کردم که آن را از یک شرکت اجاره کرده بودم من به تنهایی مهندس، فروشنده، منشی، پست‌چی بودم البته اینها همه شغل‌های شریفی هستند و مطمئن باشید اگر یک روزی باز پیش بیاید تمام این کارها را انجام می‌دهم، در طی چند ماه این اتاق به یک محل کوچک دیگر تبدیل شد وحالا که حدود 40 نفر الحمداله در شرکت مشغول بکار هستند.

 

س: با توجه به 3 اصلی که فرمودید دقیقاً چشم‌انداز رو به جلوی شما چه چیز بود؟

به درستی می‌دانستیم صنایع فلزی این کشور درحال توسعه است دلیل اصلی آن وجود منابع عظیم معدنی و انرژی در ایران است، که باید صنایع مربوط به فلز در کشور توسعه پیدا کند برای این منظورمحصولات بهترین شرکت های تولیدی درجه‌ی یک را از کشور سوئد آوردیم. ما چشم‌انداز کشور را می‌دانستیم هنوز هم معتقد هستیم این کشور گنجایش تولید بیشتر را دارد یعنی بعنوان مثال ظرفیت تولید 30 تا50 میلیون تن فولاد را دارد. این معادن باید استخراج شود به فولاد یا فلزات غیر آهنی تبدیل شود بخشی از آن صادر شود، بخشی دیگر در صنایع ماشین سازی و اتومبیل استفاده شود، بنادر و پل و راه آهن وغیرو ساخته شود.90٪ از ساختمان‌های کل کشور به دلیل اینکه کشور ما زلزله‌خیز است باید دوباره ساخته شود، من مطمئن هستم ایران روزی مرکز تولید آسیای مرکزی و خاورمیانه می‌شود.

 

س: از آنجایی که شرکت شما تولیدی نیست اما نیاز به عملی کردن اطلاعات در هر شرکتی احساس می‌شود، اولین مکانی که در ذهن یک فرد تداعی می‌شود دانشگاه است شما به چه صورت با دانشگاه ارتباط برقرار کردید؟

ما در حد بضاعت کم خود همیشه در خدمت دانشگاه بخصوص دانشکده مکانیک هستیم پرسنل ما مرتب به دانشگاه می‌آیند و در برگزاری سمینارها کمک می‌کنند دستگاه‌های جدید می‌آورند. اخیرا امکانات نسبتاً خوبی در جاجرود درست کردیم، یک مرکز آموزش و آزمایشگاه در حال تأسیس است که حتماً در این مرکز از دانشکده ها‌ی مکانیک و علم مواد در مورد ماشین‌کاری جوشکاری کمک می‌گیریم و قصد داریم در این مرکز آموزش دوره‌های بازآموزی را برای مهندسین کشور برگزار کنیم و امیدوارم برای مهر ماه این کار شروع شود.

 

س: نظر شما در مورد ارتباط موثر صنعت با دانشگاه چیست؟

یک مثالی را می‌گویم: زمانی که آمریکا می‌خواست کشاورزی را از حالت سنتی به صنعتی تبدیل کند در دانشگاه جورج‌واشنگتن مهندسین طراحی کردند و منتظر ماندند کشاورزان بیایند و چون نیامدند مجبور شدند خود مهندسین سوار بر اسب های خود شوند و پیش کشاورزان بروند وآن انقلاب صنعتی را به وجود آوردند. من بارها گفته‌ام ارتباط بین صنعت و دانشگاه باید دو طرفه باشد برای این منظور ما در حال تأسیس یک دپارتمان بازاریابی در دانشکده مکانیک هستیم. به نظر من به دلیلی که صنعت ما به واسطه‌ی اینکه 80٪ دولتی است و آنقدر فکر تکاپو و رقابت وجود ندارد پس باید اساتید و مهندسین ما به طرف صنعت بروند من مطمئن هستم صنعت معضلات بسیار زیادی دارد ما باید برویم و آنها را توجیه کنیم.

 

س: آقای مهندس در تقسیم‌بندی‌هایی که در زمینه‌ی کارآفرینی داریم سه دسته کارآفرین را می‌توان تعریف کرد: دسته اول کارآفرینانی هستند که در حوزه‌ی سیاست‌گذاری تحول ایجاد می‌کنند در سیاست‌گذاری کلان با توجه به قوانینی که وضع می‌کنند، می‌توانند باعث ایجاد زمینه‌های کارآفرینی شوند، دسته دوم کارآفرینان درون سازمانی هستند که در داخل یک سازمان مشخص با توجه به اختیاراتی که دارند تحولاتی را ایجاد می کنند که باعث رشد و شکوفایی آن سازمان می‌شود، دسته سوم کارآفرینان SME ها هستند کارآفرینان کوچک و متوسط اینها دسته‌ای هستند که کارشان را از صفر سرمایه گذاری می کنند با توجه به تعاریف شما جزء دسته سوم هستید. به نظر شما یک کارآفرین باید دارای چه خصوصیاتی باشد تا در زمینه‌ی کار خود موفق باشد و تعریف شخصی شما از کارآفرینی چیست؟

استنباط من از کلمه‌ی کارآفرینی این است اشخاصی که با استفاده از خلاقیت و تجربه‌ی کار خودشان با حداقل امکانات فضایی را ایجاد می‌کنند که این فضا باعث شغل می‌شود اسم آن را کارآفرین می‌گذارم. کارآفرینی باید فرهنگ‌سازی شود و توسعه پیدا کند به اعتقاد من بهترین کارآفرینان جوانان هستند اما ابتدا آنها باید الفبای کار را یاد بگیرند. این جوان باید 3،4 سال در آن رشته‌ای که فکر می‌کند موفق است شاگردی کند، شاگردی کردن خیلی ارزش دارد هر استادی روزی شاگردی کرده است مطلب دیگر این است بخش دولتی یا بخش خصوصی به جوان‌ها امکان شکوفایی بدهند و این چیزی است که من از کارآفرینی دریافتم.

 

س: در زمینه‌ی سیاست‌گذاری‌ها می‌توانید بیشتر توضیح دهید؟

بله. سیاست‌گذاری کل اقتصاد یک جامعه در همه‌ی دنیا توسط دولت انجام می‌گیرد، برنامه‌های 4،5 ساله‌ای که ما داریم را باید مجلس تصویب کند، ما سازمان برنامه و سازمان مدیریت برنامه ریزی داریم که اینها اقتصاد کلان را باید تدوین کنند. برنامه‌های کلان نیاز به امنیت اجتماعی و اقتصادی و ثبات سیاسی دارد و این مقوله‌ای است که باید دولت تعیین کند.

 

س: به عنوان صحبت پایانی اگر پیشنهاد یا انتقادی دارید بفرمایید؟

زمانی که در سال 51 فارغ‌التحصیل شدیم رییس دانشگاه پیشنهاد داد که به ذوب‌آهن یا ماشین‌سازی اراک و یا به ماشین‌سازی تبریز بروید در آن زمان کارخانجات توسط متخصصین کشورهای دیگر اداره می‌شد اما در حال حاضر توسط خودمان اداره می‌شود. این را مطمئن باشید من به عنوان کسی که از ژاپن تا آمریکا را بارها به دلیل کار رفتم پی به این بردم ما همه چیز داریم اما نیاز به سیاست‌های تدوین شده‌ی کلان و مدیریت‌های قوی در کشور داریم. که انشااله در آنصورت کشور ما مرکز صنعت آسیای مرکزی وخاور میانه خواهد شد.

 

دسته‌بندی نشده
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *