چرا آمریکا هنوز سرزمین فرصت‌هاست

مسئله‌‌این نیست که رویای آمریکایی مرده است،  مسئله‌‌این است که مردم در مورد‌‌این موضوع که اصلاً رویای آمریکایی چیست گیج شده اند.

بسته به‌‌اینکه از کی بپرسید، در همه جا بین دو سوم تا سه چهارم افراد آمریکایی اعتقاد دارند که رویای آمریکایی  مرده است. من‌‌این حقیقت را می‌دانم که آنها اشتباه می‌کنند به خاطر‌‌اینکه خانواده خودم چهل سال پیش (البته به صورت قانونی) وارد‌‌این کشور شد. ما از آن دوران که به معنای واقعی کلمه به دلیل فقر مالی مجبور بودیم از آشغال دانی‌ها غذا بخوریم به امروز رسیده‌ایم  که پدرم کسب و کار موفق خیاطی خودش( او یک بار برای تازه واردها خیاطی کرد) و من هم کسب و کار بزرگ خودم را دارم که به من آزادی برای انتخاب سبک زندگی  و همچنین آزادی برای حمایت از چیزهای مورد علاقه ام ‌می‌دهد.

مسئله‌‌ای که‌‌اینجا وجود دارد‌‌این نیست که رویایی آمریکایی  مرده است، بلکه مردم  گیج شده اند که اصلاً رویای آمریکایی چیست. اگر از اکثر افراد بخواهید رویای آمریکایی را توصیف کنند، آنها در مورد رویای آمریکایی قدیمی به شما میگویند.

جای تعجب ندارد که آن افراد بدبینانه به موضوع نگاه کنند:  به‌‌این دلیل که نه تنها رویای آمریکایی قدیمی نمرده است، بلکه از ابتدا هم وجود نداشت.

رویای آمریکایی قدیمی

رویای آمریکایی قدیمی‌‌این بود که شما به  کالج ‌می‌روید، یک مدرک می‌گیرید، مستقیماً  در یک شغل با درامد خوب و مرتبط با تخصصتان استخدام ‌می‌شوید، در آنجا به مدت ۳۰ سال کار ‌می‌کنید، و وقتی بازنشسته شدید یک مقرری ماهانه ( خوب) با یک ساعت رولکس در دست ‌می‌گیرید.

مشکل‌‌اینجاست که هیچ  یکی از افرادی که آن شغل‌های برنامه ریزی شده را پیشنهاد ‌می‌دهند، نمی‌توانند به آن برسند. آنها به همان دامی گرفتار شده اند که بسیاری از‌‌ایالت‌ها و دولت‌های محلی نیز در آن افتاده اند: تحت فشار قرار دادن خودشان با برنامه ریزی برای  ولخرجی‌های بعد از بازنشستگی به جای خرج کردن آن پول‌ها در نوآوری و بهره وری.

در نتیجه درسی که برای کارافرینان در‌‌اینجا وجود دارد‌‌این است که در حال زندگی کنند. همانطور که قبلاً گفتم، نیازی به تبلیغات گرانبها برای جذب و توسعه بهترین اعضای تیم‌ها وجود ندارد. چیزی که واقعاً به آن نیاز دارید، دیدی واضح و منظم است برای استخدام و آموزش تنها افرادی سایه چشم انداز پیش روی شما قرار دارند.

به علاوه، کل‌‌این‌‌ایده که ” سی سال در یک شغل امن کار کنیم ”  کاملاً جدید است.‌‌این‌‌ایده توسط رهبران انقلاب صنعتی که به کارگرانی  سر به زیر و  سخت کوش (اما با تأثیرگذاری کم) که برای کار در کارخانه‌ها نیاز داشتند، مطرح شد.‌‌این موضوع هیچ ربطی به پر انرژی بودن افراد و یا به دنیا آمدن آنها قبل از انقلاب صنعتی ندارد.

اگر‌‌این موضوع شما را میترساند، نگران نباشید. مرگ رویای آمریکایی قدیمی ‌خبر خوبی است به خاطر‌‌اینکه اگر شما تشخیص دهید دقیقا در واقعیت چه اتفاقی می‌افتد،  فرصتی برای پولدار تر شدن و زندگی با سبک  بهتر از آن چه تا الان بوده‌‌اید پیدا ‌می‌کنید.

رویای آمریکایی جدید ورژنی  از سفر کارآفرینی است که به هیچ یک از چیزهایی که قبلاً وجود داشته‌اند شباهت ندارد. موانع شروع کارآفرینی به معنای واقعی کلمه امروزه کمتر از همه دوران‌هاست.

البته اولین قدم پیدا کردن یک راه حل برای مسئله‌‌ای هست که  بسیاری از مردم دارند. قدم دوم ‌‌این است که کمی بیشتر خرج کنید تا شبکه‌های خبری معروف مانند‌‌ای بی اس،ان بی سی و فاکس شما را شناخته شده تر کنند، در نتیجه ‌می‌توانید محصولاتتان را به صورت زیاد بفروشید. مشخصا ‌‌این موضوع بسیاری از افراد را از شروع یک کسب و کار هم  بازداشته است، چه برسد به رشد آن.

حالا باید چه کار کنید؟ اگر دسترسی به‌‌اینترنت دارید، می‌توانید یک کانال یوتیوب یا‌‌اینستاگرام یا یک وب سایت به وسیله وردپرس خلق کنید و با نوشتن  یک متن توضیحی محتوای راه حل  منحصر به فردتان را توضیح دهید. می‌توانید از آن برای ساختن چند چشم انداز استفاده کنید، سپس آنها را در یک کتاب الکترونیکی یا سری ویدیویی که رایگان ساخته‌‌اید بفروشید و هزینه‌ها را نیز از طریق حساب رایگان پی پل خود جمع آوری کنید.

نه،‌‌این کار شما را یک شبه  میلیونر نمی‌‌کند. نه، موفقیت شما در بار اول یا حتی ده بار اول تضمین شده نیست. باید‌‌این طرز تفکر را از خود دور کنید.‌‌این صحبت‌ها ریشه در رویای آمریکایی قدیمی دارد.‌‌اینها توهم امنیت هستند.

چه چیزی باید تغییر کند

بزرگترین تفاوت میان رویای آمریکایی قدیمی و رویای آمریکایی جدید در دست گرفتن سرنوشت خودتان است. رویای آمریکایی قدیمی به متوسط بودن جایزه میداد. رویای آمریکایی قدیمی همچنین به شما می‌گفت که کی اجازه دارید شروع کنید و کی باید تسلیم شوید.

با رویای آمریکایی جدید، ‌می‌توانید هر زمانی که می‌خواهید شروع کنید. حداقل ۱۰ سال طول می‌کشد تا کاملا موفق بشوید، اما می‌توانید ‌‌این ۱۰ سال را از امروز شروع کنید. مهم نیست که قبلا شکست خورده‌‌اید، یا  بایستی قسط‌های دانشگاه را بدهید و یا آخرین رویای بزرگتان  جواب نداد.

 ‌می‌توانید همین الان یک محصول تولید کنید و با استفاده از منابعی که در بالا به شما گفته آن‌ها را بفروشید.‌‌این کار به شما نوعی تجربه کارآفرینی می‌دهد که ارزش آن بسیار بیشتر از ارزش فروش  چند سال اولتان است. زمانی که شما در کارهای پایه‌‌ای صنعتتان از جمله تولید محصول، فروش آن، توانایی غلبه بر برگشت محصول و اعتراضات را دارید، در واقع موقعیتی دارید تا مشکلات بزرگتری را حل کنید و متعاقب آن درآمد بیشتری را نیز به دست ‌می‌آورید.

دنبال راه امن رفتن را فراموش کنید. رویای امریکای جدید در مورد انجام دادن کارهایی است که هیچ کس دیگر نمی‌‌خواهد آنها را انجام دهد.‌‌این رویا یعنی شما برای چشم انداز تان وارد جنگ شوید، از‌‌این نبرد‌های ترسناک درآمد کسب کنید و از‌‌این تجربه یاد بگیرید که چه چیزی کار میکند و چه کار باید کرد. سختی‌ها دشمن‌تان نیستند.. معلم‌تان هستند. سختی‌ها را در آغوش بگیرید و حرکت کنید.

چرا پول مسئله نیست

اول از همه، اگر فکر می‌کنید که پول درآوردن سخت است، به دوروبرتان نگاهی بیندازید و ببینید که مردم آمریکا چقدر پول خرج می‌کنند و چقدر مشتاق هستند که پول خرج کنند. خانواده من به کشوری آمدند که می‌توانید به فروشگاه‌های خواروبارفروشی‌شان بروید و به معنای واقعی کلمه ببینید که تمامی قفسه‌ها خالی هستند.

در‌‌اینجا، حتی در شرایط اقتصادی بد، مردم هنوز برای چیز‌های لاکچری مانند خودرو،‌‌ ایفون و نوشیدنی پول ‌می‌پردازند. پیدا کردن پول در اقتصاد آمریکا سخت نیست. ما در یک جامعه ثروتمند با فرصت‌های باور نکردنی در جای جای آن زندگی ‌می‌کنیم.

اگر هنوز هم برای پول درآوردن با خودتان درگیر هستید، تفاوت میان ورشکسته و فقیر را بدانید. اگر الان پول ندارید به‌‌این معنی است که ورشکسته هستید. کارآفرینان موفق در تمامی زمان‌ها شکست ‌می‌خورند و دوباره بر‌می‌گردند به خاطر‌‌اینکه آنها رویای آمریکایی جدید را فهمیده اند. شکست شما را مجبور ‌می‌کند جذاب تر باشید، به دنبال کمک بروید و راه حل‌های جدیدی ابداع کنید تا به شما اجازه بدهد با منابع کمتر بهره وری خود را افزایش دهید. رویای قدیمی آمریکایی مرده است،  به جای آن رویایی آمریکایی جدید را در آغوش بگیرید و از شکست‌ها یاد بگیرید برای‌‌اینکه فرمانروایی‌‌ اینده خود را  پایه‌گذاری کنید.

نویسنده: بدروس کیوویلیان

مترجم : سید جواد کاشی زاده

منبع: https://www.entrepreneur.com/article/310208

کاری از گروه تولید محتوای مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، فروردین ۹۷         

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *