مصاحبه آقاي مهندس غلامعلى يحيايي

س: آقاي مهندس! لطفاً پس از بيان زندگينامه مختصري از خود، در مورد نحوه ورودتان به دنياي كار و توليد توضيحاتي ارائه فرماييد.

من غلامعلي يحيايي، فارغ التحصيل دوره پنجم دانشگاه صنعتي شريف در رشته مهندسي مكانيك در سال ۵۳ هستم. دوران تحصيلات متوسطه را در دبيرستان شاپور تجريش گذراندم. درباره شكل گيري شركت پيش زمينه اى نداشتم. پس از انقلاب در كارخانجات در قسمت تعميرات و در واحد مديريت مهندسي كار مي كردم. در آن زمان با توجه به اوضاع و احوال كشور كه سعي در بيرون راندن نيروها از واحدهاي توليدي داشتند اين فكر به ذهنم رسيد كه در زمينه سامانه هاي هيدروليك فعاليت داشته باشم. اين ايده به دليل اين كه در قسمت تعميرات كارخانجات مشغول به كار بودم به ذهنم آمد كه فعاليت خود را گسترش دهم. با در نظر گرفتن پارامترهاي كار بازرگاني، با يكي از دوستانم كه از بازرگاني اين مورد استقبال كرده بود، فعاليت را آغاز كرديم. البته در زمينه مورد نظر ما، شركت هاي مختلف ديگري هم فعاليت داشتند و ما اولين شركت در اين زمينه نبوده ايم. به دليل اين كه قطعات هيدروليك قطعاتي هستند كه تقريباً فناورى آن بالاست، فعاليت شركت بيشتر در زمينه واردات بوده و هست. اما هم اكنون ساخت يونيت هاي هيدروليك را هم به فعاليت هاي خود اضافه نموديم. هيدروليك يكي از شاخه هاي صنعت است كه به عنوان هيدروليك قدرت ميتوان از آن نام برد. يعني نحوه انتقال نيرو از يك نقطه به نقطه اي ديگر. بهترين ساز و كار آن از طريق روغن هيدروليك است كه بر اساس موارد مصرف آن تعيين مي گردد. در اين زمينه نيز پروژه هاي مختلفي وجود دارد مانند: قيچي هيدروليك، پرس هيدروليك و … در صنايع بر اساس موارد مصرف، اگر فردي يا كارخانه اي به ما مراجعه كند براي آنها طراحي سامانه هاي هيدروليك انجام مي دهيم و بعد از آن قطعات را انتخاب نموده، سامانه را تكميل مي كنيم. من و يكي از دوستانم در سال ۶۲ شركت هيدروليك كاران را تأسيس كرديم كه در حال حاضر ۲۰ نفر پرسنل دارد.

س: شما چه روش هايي را اجرا كرديد كه اين تداوم به وجود آمد؟

اين به دليل ماهيت رشته اي بود كه ما در آن فعاليت داشتيم. اين رشته تقريباً رشته اي است كه در كشو رهاي در حال توسعه خيلي فعال است يعني در هر سامانه حكومتي، هر گونه فعاليت در زمينه توسعه و سازندگي با مبحث هيدروليك همراه است كه به صورت مدام در سطح دنيا در حال رشد است. حدود ۱۵ ٪ فروش هيدروليك در سطح دنيا افزايش پيدا كرده است. بازار اين رشته تا مدتها در ايران وسيع خواهد بود و ما به كمك بازرگاني و فني بودن توانستيم تداوم يابيم.

س: چشم انداز و برنامه ريزي شما در آينده چيست؟

چشم انداز ما براي آينده مثبت است. در حال حاضر ما در حال توسعه كار با توجه به وضعيت بازاريم، اما متأسفانه به دليل اين كه بخش خصوصي در كشور ضعيف است و نهادها همه دولتي اند، اجازه نمي دهند واحدهايي مانند ما رشد كنند زيرا مدير عوض مي شود. وقتي مديران دائم تغيير يابند مسلماً منافع آنان منافع بلندمدت نخواهد بود. اين مربوط به اوضاع كلي كشور است و ارتباطي به هيدروليك ندارد.

س: آيا در زمينه فني، واحد هيدروليك شما به يك دانش فني خوب دست پيدا كرده است كه قابليت پكيج كردن داشته باشد؟

خير. در اين زمينه صدور دانش نداشته ايم در حال حاضر دانش فني ما در حد فعاليت هاي شركت است. البته به تازگى اقداماتي در زمينه ترجمه متون، كتب تخصصي و كاتالوگ هاي شركت هايي كه نمايندگي آنها را داريم آغاز كرده ايم تا از اين طريق كمكي به بالا بردن دانش مصرف كنندگان قطعات خود كرده باشيم.

س: شما براي اين كه صاحب فناورى شويد چه تلاش هايي كرده ايد؟

بحث صاحب فناورى شدن يك بحث پيچيده اي است يعني صحبت شما صحبتى كلي است. اما در مورد هيدروليك اين طوري به آن نگاه  نمي كنند. صاحب فناورى شدن در اينجا حالت ديگري دارد. در گذشته در زمينه هيدروليك، يك سامانه هيدروليك از طراحي تا ساخت به صورت يكپارچه وارد كشور مي شد ولي در حال حاضر مجموعه اي از تجارب، قطعات، ساخت و ماشين سازي و اطلاعات در اختيار داريم ولي باز نمي توان ادعا كرد كه خارجي ها را كاملاً بيرون رانده ايم، پس نمي توانيم بگوييم در هيچ زمينه اي از صنعت صاحب فناورى هستيم.

س: شما تا چه حد براي گسترش فعاليت هاي شركت با مراكز علمي تحقيقاتي تبادل نظر داشته ايد؟

براي ما شرايطي فراهم نشد تا بتوانيم با مراكز علمي تحقيقاتي ارتباط برقرار كنيم. قطعاً احساس نياز داريم، شكي  در آن نيست. اما در كشور ما اجازه نمي دهند بخش خصوصي رشد يابد. يك مدير در بخش خصوصي بسيار باتجربه است و مي داند كه چه كار بايد انجام دهد و حاضر نيست كه منافع شركت را به راحتي بفروشد. اما مدير دولتي اين طور نيست. به اين ترتيب مدير بخش خصوصي اجازه مي دهد شركت و پرسنل داخلي آن رشد كنند در نتيجه باعث مي شود كمپاني هاي بعدي هم رشد كنند. فرض كنيد به دليل اين كه بودجه ما از طريق نفت است زماني كه يك مدير جا به جا مي شود، فردي با ۱۰ سال تجربه يك پيشنهاد قيمت مي دهد و فرد ديگري كه اصلاً تجربه ندارد پيشنهاد قيمتي مي دهد نصف آن قيمت و مديري هم كه در حال حاضر روي كار است همان نصف قيمت را مي پذيرد كه اين كار اشتباه است. اگر اين مدير بخواهد تحقيقاتي را انجام دهد بايد كار ديگري را قبول كند اما به دليل اشتباه قبلي، ديگر كاري به او محول نمي شود. كشور ما اقيانوسي از علم به قطر يك سانتيمتر است. وسعت دانش ما زياد اما عمق آن كم است. يكي از دلايل موفقيت شركت ما اين است كه در همين يك رشته كار كرديم يعني تخصصي عمل كرديم.

 س: نظر شما دربار ه مقوله ارتباط مؤثر صنعت با دانشگاه كه تا اين زمان چالش انگيز و حل نشدني بوده است چيست؟

به نظر من دانشگاه بايد بخش خصوصي را بگيرد و به طريقي دانشجوها و مهندسان را در اين منافع بخش خصوصي گري شريك كند و هميشه در آن حضور داشته باشد. زماني كه در هند بودم شنيدم گاندي گفته است: بايد به مشتري احترام گذاشت، ولى ما هميشه در اين فكر هستيم كه مشتري را رد كنيم. در صورتي كه در فلسفهگاندي بايد به مشتري احترام گذاشت. اگر دانشگاه هم اين طور باشد ما هم بر اساس نياز ميتوانيم از آن استفاده اين « شرايط » كنيم. من علاقه مند هستم كه بتوانم از دانشگاه استفاده كنم. اگر در گذشته هم ضعفي وجود داشت طور بود. اما در حال حاضر اين احساس نياز بيشتر است. اما راه كارهايي كه بتواند اين نياز را برطرف كند وجود ندارد. دانشگاه مي تواند حركت كند مي تواند آناليز دهد و صنعت را اصلاح كند. براي اين جمعيت ميليوني ما راهحلي جز صنعتي شدن وجود ندارد.

س: در مركز كارآفريني  دانشگاه صنعتي شريف ايده اي مطرح شده تحت عنوان« تأسيس شركت هاي دانشجويي » لطفاً نظر خود را درباره اين ايده بفرماييد.

اگر بخواهم به طور كلي نظر بدهم ايده خوبي است. اما اگر مسئولانه بخواهيم اظهار نظر كنيم بايد مطالعه كرد. البته هر كار دسته جمعي و هر حركت به سمت توسعه خوب است. در حال حاضر اگر فردي امكانات داشته باشد تا بتواند كار كند خوب است. كشور ما كه امكانات كار در آن وجود دارد اصلاً از اين لحاظ  قابل مقايسه با كشورهاي ديگر نيست؛ اما متأسفانه نمي توانيم از اين امكانات استفاده كنيم. به نظر من احتياج به افراد برنامه ريز داريم كه از نظر جامعه شناسي علم و نيز اقتصادي،حرف هاي باشند.

س: به نظر شما يك كارآفرين بايد داراي چه خصوصياتي باشد تا در زمينه كارى خود موفق باشد و تعريف شخصي شما از يك كارآفرين چيست؟

كارآفرينان افرادي هستند كه به كشورشان خدمت مي كنند و علاقه مند هستند كه در كشور خود فعاليت كنند.اينها افرادي مثبت هستند. اما اين كه صرف مثبت بودن در پيشرفت كشور اثر دارد يك بحث جداگانه اي است. در مقوله كارآفريني، خيلي تقدس نميبينم اما مجموعاً افرادى باوجدان هستند. فاكتوري كه مي توانم در مورد يك كارآفرين به كار ببرم اين است كه مغرور به خود نباشد و اين فكر را داشته باشد كه ديگران هم.« مي فهمند »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *