طرح ویژه بانوان کارآفرین کشور

فاطمه گله‌داری‌پور رییس هیات‌مدیره گروه صنعتی آرافرم نیرا، در راستای چگونگی اعطای تسهیلات در امر خرید و تجهیز دفاتر اداری بیان کرد: وام کارت‌هایی به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال (معادل ۶۰ میلیون تومان) به هر نفر از بانوان کارآفرین با ارائه پروانه تولید و یا جواز کسب ارائه می‌شود که آنها می‌توانند با توضیحاتی که در فرم و پاکت‌های پیوست این وام کارت‌ها موجود هستند و با فعال‌سازی کد و رمز کارت‌ها تا پایان روز ۳۱فروردین سال ۱۳۹۷ اعتبار فوق‌الذکر را برای خود ذخیره کنند؛ زمان استفاده از این تسهیلات تا پایان وقت اداری روز ۳۱خرداد ماه سال ۱۳۹۷ است.​

وی افزود: با تمام مشکلاتی که بر سر راه کارآفرینان و تولیدکنندگان داخلی مخصوصا کارآفرینان و تولیدکنندگان زن ایرانی وجود دارد حمایت از این افراد و مجاهدین عرصه اقتصادی می‌بایست در دستور کار همه نهادهای قانون‌گذار و نهادهای اجرایی قرار گیرد.

رییس هیات‌مدیره گروه صنعتی آرافرم نیرا با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی کارآفرینان تجهیز و به روز کردن دفاتر و محل کار خود است و محیط کار در راندمان پرسنل و رضایت‌مندی کارکنان تاثیر به‌سزایی دارد، افزود: قصد دارم این دغدغه را تا حد ممکن و به صورت ویژه از دوش کارآفرینان زن بردارم و با اقساط بدون بهره در قالب وام کارت فوق در طول ۶ماه بدون ارائه وثیقه برای زنان کارآفرین تسهیل کنم.

وی افزود: با توجه به نقش ویژه زنان در اقتصاد کشور وقتی بحث از اشتغال و کارآفرینی زنان به میان می‌آید بی‌تردید زنان کارمند، زنان روستایی و خود اشتغال و کارآفرین شهری به ذهن متبادر می‌شوند که این موضوع یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها و معیارها برای تشخیص توسعه یافتگی یک کشور است؛ با توجه به اینکه نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند وقتی که این جمعیت بزرگ در فعالیت‌های اقتصادی مشارکت نکنند و یا درصد مشارکت به حداقل برسد مشکل بزرگی در اقتصاد کشور رقم می‌خورد . ضرورت کارآفرینی زنان ضرورتی است که مسئولان می‌بایست با حداکثر توان به آن مبادرت بورزند و شرایط این مهم را فراهم آورند.

گله‌داری‌پور بیان کرد: بانوان ثابت کرده‌اند در کنار تمامی وظایفی که به عنوان همسر و مادر در جامعه دارند می‌توانند سهم بزرگی از پست‌های مدیرتی، اداره شرکت‌ها و واحدهای بزرگ صنعتی، تولیدی و خدماتی و در نهایت تولید ثروت را در جامعه به عهده داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا غیر از این طرح شما به عنوان نماینده و رییس هیات‌مدیره گروه صنعتی آرافرم نیرا برنامه‌های دیگری برای حمایت از بانوان دارید؟ بیان کرد: بیشتر پرسنل آرفونی در حال حاضر بانوان هستند و همچنین تناسب پست‌های مدیریتی به صورت متناسب بین آقایان و بانوان تقسیم شده به طور مثال مدیر واحد روابط عمومی، اداری و مارکتینگ و فروش شرکت از بانوان انتخاب شده‌اند و این خود نشانه‌ای از کارآمد بودن زنان در جامعه اقتصادی کشور است.

گروه صنعتی آرافرم نیرا برنامه‌های متنوعی در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، محیط زیست، فرهنگی و ورزشی دارد که قطعا در فرصت‌های آتی به آن پرداخته می‌شود.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *