10 پیشنهاد برای تبدیل شدن به یک میلیونر خودساخته

تبدیل شدن به یک میلیونر خودساخته کار ساده‌ای نیست. با این‌حال، کسانی که از عهدۀ این کار برآمده‌اند می‌دانند که این فرایند مستلزم پیروی از یک سری قوانین یا رهنمودهاست که صرف‌نظر از نوع صنعت، مفید بودن آنها در کمک به خلق میلیونرهای خودساخته اثبات شده است. چنانچه شما نیز قصد دارید یکی از آنها باشید به قوانینی که در ادامه ‌می‌آیند توجه داشته باشید و در زندگی به کار بگیرید.

1-این کار را به خاطر چالشی که ایجاد می‌کند انجام دهید.

چنانچه از میلیونرهای خودساخته بپرسید که چرا کار خود را در زمینه‌ای که فعال هستند آغاز کردند، صرفاً به شما نخواهند گفت: «برای میلیونر شدن». داستان حقیقی پشت موفقیت اغلب افراد آنست که آنها می‌خواستند چالش دنبال کردن رؤیاهایشان و موفقیت با شرایط خود را بپذیرند.

2-از منطقۀ آسودگی خود بیرون بیایید.

در طول سفرتان به سوی اوج، هیچ‌گاه نباید ایستاده و بگویید: «بسیار خوب! به قدر کافی تلاش کرده‌ام؛ اکنون می‌توانم دست از سخت تلاش کردن بکشم». چنانچه به هدف خود رسیده و یک میلیون دلار به دست آوردید، هدف دیگری برای خود معین کنید. هرگز نباید آسوده بنشینید. همواره باید برای کسب چیزهای بیشتر تلاش کنید.

3‌-  بیش از هرکس دیگر به کار و مطالعه بپردازید.

هرچقدر هم که بااستعداد باشید، هرگز به موفقیت بالقوۀ کامل خود نخواهید رسید مگر اینکه بیش از هرکس دیگر به مطالعه و کار بپردازید و این تنها راه واقعی برای دستیابی به اهدافتان است.

4-از شکست‌ها و اشتباهاتتان درس بگیرید.

مسلماً در طول مسیر خود مرتکب اشتباهاتی خواهید شد و شکست خواهید خورد. آنچه مهم است نحوۀ مواجهۀ شما با این شکست‌هاست که موفقیت شما را تضمین می‌کند. اگر شکست خوردید، خود را به باد انتقاد نگیرید ولی دلیل شکست خود را بیابید، آن را به عنوان یک تجربۀ ارزشمند بپذیرید و از آن بیاموزید. سپس آن را برطرف کرده و به راه خود ادامه دهید.

5‌- هر روز مطالعه کنید.

هرچقدر بر این موضوع تأکید کنیم کم است؛ شما همواره باید در حال مطالعه باشید. هرگز از مطالعه و یافتن موضوعات جدید دست نکشید. شما باید همیشه از آخرین دستاوردهای صنعت خود آگاه باشید تا بتوانید جلوتر از روندهای آن حرکت کنید.

6‌- ذهن و بدن خود را سالم نگاه دارید.

تمرینات بدنی به همراه تفریحات سالم ذهنی اجزای مهمی از موفق‌ترین حالت شما را تشکیل می‌دهند. هر روز ورزش کنید، تغذیۀ سالم داشته باشید، و به قدر کافی بخوابید.‌

7- خود را در محاصرۀ افراد موفق همفکر قرار دهید.

قرار گرفتن در معرض افراد نادرست می‌تواند یکی از علل عمدۀ ناکامی شما باشد. اطمینان یابید که در اطراف افرادی با اهداف و دیدگاه‌های مشابه قرار دارید، افرادی انگیزه‌مند و همتایانی واقعی که خواهان موفقیت مالی نیز هستند. قرار گرفتن در کنار چنین اشخاصی به شما انگیزه بخشیده و شما را متمرکز نگاه می‌دارد. از افرادی که اهمیت چندانی به کار نمی‌دهند پرهیز کنید. اشخاصی که زمان خود را به بطالت می‌گذرانند چندان کمکی به موفقیت شما نخواهند کرد.

8- به افراد کم‌بضاعت ببخشید و از عزیزانتان مراقبت کنید.

درخصوص مراقبت از ذهن و بدن صحبت کردیم، ولی مواظبت از روح نیز به همان میزان اهمیت دارد. هرگز دنیای اطرافتان و افراد نیازمند را فراموش نکنید. مراقبت از افرادی که بدانها عشق می‌ورزید یکی از بهترین راه‌ها برای لذت بردن از موفقیت مالی‌تان است.

بخشی از دستاوردهای مالی خود را به فقرا ببخشید. من (نویسنده مقاله) بنیاد تیموثی اسکایز را برای کمک به افراد نیازمند تأسیس کردم و این کار تمایز زیادی را در اخلاق کاری و دیدگاه من ایجاد کرد.

9- صادق و روراست باشید.

دروغ‌گویی و فریبکار بودن هرگز شما را به جای دوری نمی‌برند. همیشه باید با مردم صادق، روراست و شفاف باشید. این یک نکتۀ مهم ‌می‌باشد که کمتر مورد توجه و به شما در کسب موفقیت حرفه‌ای بلندمدتی که همواره خواهان آن بودید کمک خواهد کرد.

10- برای موفقیت، تفکر بلندمدت را جایگزین تفکر کوتاه‌مدت سازید.

تعداد زیادی از افراد تنها بر روی موفقیت کوتاه‌مدت خود تمرکز کرده و چنین اهدافی دارند: «می‌خواهم در سال آینده x دلار پول به دست بیاورم». بر روی اهداف کوتاه‌مدت تمرکز نکنید بلکه بر روی تصویر بزرگتر جایی متمرکز شوید که می‌خواهید به آنجا برسید. اینها از نوع اهدافی هستند که شما را پرانگیزه نگاه می‌دارند تا بتوانید به معنای واقعی کلمه خودبسنده (خودکفا) بوده و ثروتی واقعی را برای خود و خانواده‌تان به ارمغان آورید.

بدون‌شک چالش‌های بسیاری بر سر تبدیل شدن به یک میلیونر خودساخته وجود دارند. با این حال، اگر این قوانین را در ذهن داشته و از موفقیت کسانی که در گذشته به این هدف دست یافته‌اند بیاموزید، مجهز به بینشی خواهید شد که در محقق کردن اهدف مالی‌تان به شما بسیار کمک خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *