ده راز پول درآوردن به هنگام خواب

در هر دقیقه از 24 ساعت شبانه روز، مردم در حال خرید آنلاین هستند. نیازی نیست برای اینکه از شما خرید کنند بیدار باشید.

امروزه مردم بیش از هر زمان دیگر به دنبال راه‌های جدیدی برای کسب درآمد 24 ساعته (شبانه روزی) و هفت روز هفته هستند بدون اینکه مجبور باشند به میز کارشان بچسبند. ولی این روش‌های جدید کسب درآمد مستلزم آنند که قدری زمان برای خودکار کردن فرایندهای کاری تان صرف کنید. اجازه دهید قدری بیشتر وارد این فرایند شویم.

امروزه هزاران راه برای کسب درآمد جانبی وجود دارد. تا زمانی که به اینترنت،کامپیوتر و یا گوشی همراه دسترسی دارید، فرصت‌های بیشماری در انتظار شماست. نمونه‌هایی از مشاغل جدید که ‌می‌توانید به عنوان درآمد جانبی داشته باشید عبارتند از:

وبلاگ نویسی

تدریس آنلاین

نوشتن ایبوک

ساختن و طراحی وب سایت

گرچه فرصت‌های بیشماری برای کار آنلاین وجود دارند، لکن اتوماسیون آنها ‌می‌تواند چالش برانگیز باشد. اگرچه مشاغل آنلاین به شما این اجازه را ‌می‌دهد تا از هر جایی کار کنید، ولی باید برای خود نیز اوقات فراغت داشته باشید، درست است؟

اگر کار مورد علاقه‌تان را پیدا کرده‌‌اید ولی درعین حال ‌می‌خواهید با ایجاد درآمد به هنگام خواب یک گام فراتر روید، ده راز برتری که در ادامه گفته ‌می‌شود را دنبال کنید.

1- چت بات ‌های بازاریابی، فروش و امور مشتریان را مکانیزه کنید.

در حالیکه ممکن است برخی از وظایف بازاریابی، فروش و امور مشتریان را به اعضای تیم خود محول کرده و یا آنها را با ابزارهایی اتومات(مکانیزه) کرده باشید، راه ساده تری نیز برای صرف زمان کمتر و برداشتن بار مالی از دوش شما وجود دارد. امروزه چت بات‌ها بسیار محبوب شده اند زیرا تکنولوژیِ قدرت بخشِ آنها به طور شگرفی توسعه یافته است. اکنون ایجاد یک چت بات دارای هوش مصنوعی به سادگی آب خوردن است و به شکر پلتفرمهای ساخت چت بات، حتی نیازی به دانش کدنویسی هم ندارید.

‌می‌توانید چت باتی بسازید که:

* بتواند سفارشات را گرفته و پرسش‌های مشتریان را از طریق فیس بوک مسنجر،کامنت‌ها و پُست‌ها پاسخ دهد؛

* با تمامی پلتفرم‌های عمدۀ پرداخت یکپارچه شود؛

* به طور 7/24 برای پاسخگویی به مشتریان در سرتاسر جهان در دسترس باشد؛

* بتواند معاملات، سفارشات و ترفیعات سفارشی را برحسب تقاضا انجام دهد؛

2-خود را به عنوان یک برند معرفی کنید.

چه به موفقیت دست یافته اید و چه هنوز در مسیر دستیابی به آن هستید، باید به دنبال راه‌هایی باشید که بتوانید خود را به عنوان یک برند معرفی کنید. البته که چت بات شما وظایف خُرد بازاریابی را برایتان انجام خواهد داد، ولی شما باید بتوانید به گونه‌‌ای خود را ارتقا بخشید که دیگران شما را به عنوان یک چهرۀ قابل اطمینان، مطمئن، و مورد اعتماد در صنعتتان بشناسند.

بدین منظور، می توانید فرآورده‌های اطلاعاتی همچون کتاب، ویدئو، و مجلات آنلاین را برای مخاطبان خود تهیه کنید. پس از اینکه ساعاتی را برای ساخت چنین محصولاتی اختصاص دادید، تنها کاری که باید بکنید بازاریابی برای آنها و تماشای سرازیر شدن پول‌هاست.

3-خروجی‌هایتان را ساده سازید.

شما قادر به انجام تمامی کارها نیستید، خصوصاً اگر بخواهید جنبه‌های عملیاتی کسب و کارتان را مکانیزه کنید. برای اینکه بتوانید هر کاری را برحسب توانمندی‌هایتان به بهترین نحو انجام دهید، باید خروجی‌هایتان را ساده سازید. برای انجام این کار، باید در آنچه عرضه ‌می‌کنید بهترین باشید.

به جای عرضۀ طیف وسیعی از محصولات و خدمات به مشتریانتان، بر روی پنج موردی تمرکز کنید که در آنها بی نقص هستید و رشدتان را از همانجا آغاز کنید. برای مثال استارباکس را در نظر بگیرید. این برند به عرضۀ محصولاتی همچون قهوه، شیرینی جات، و برخی اقلام فست فودی ‌می‌پردازد. دلیل کلیدی موفقیت این برند در عرضۀ جهانی محصولاتش در سادگی کارکرد آن نهفته است.

4-با نرخ ثابتی بفروشید.

فروش محصولات و خدمات با نرخ‌های گوناگون کاری پیچیده و غیراثربخش است. جدای از اینکه ممکن است مشتریانی کوچک و بزرگ از سرتاسر دنیا داشته باشید، این کار سیستم صدور صورتحساب شما را آشفته ‌می‌سازد. شرکتی بسازید که خدمات خاصی را با قیمت ثابت عرضه کند و به مشتریانتان اجازه دهید تا حق اشتراک‌ها و پکیجها را به طور مستقیم از وب سایت شما خریداری کنند. بدین ترتیب، فروش مستقیم بیشتری خواهید داشت و مشتریانتان نیز خرید بیشتری از شما خواهند کرد.

5-محصول یا خدمتی عرضه کنید که هیچ گاه از مُد نیفتد.

شما باید کسب و کاری ایجاد کنید که به ارائۀ محصول یا خدماتی بپردازد که بسیاری افراد خواهان آن باشند و یا اینکه آن محصول از مُد نیفتد. زمانی که نوبت محصولات ‌می‌رسد، به مواردی فکر کنید که ‌می‌توان با هزینه ای اندک آنها را ساخت و برای کارکرد نیاز به شارژ مجدد دارند.

بدین ترتیب، نه تنها مقادیر زیادی پول از فروش محصول اورجینال به دست خواهید آورد، بلکه جریان پیوسته‌‌ای از درآمد را از همین شارژهای مجدد کسب خواهید کرد. برای مثال پرینتر را در نظر بگیرید. امروزه شما ‌می‌توانید با صرف هزینه‌‌ای اندک پرینتری را با قیمتی بسیار معقول خریداری کنید؛ ولی برای استفاده از آن، همیشه نیاز به جوهر دارید. پرینترها همان محصولات و کارتریج‌های جوهر همان شارژهای مجدد هستند.

6-همکارشرکتی دیگر شوید.

راه‌هایی هست که ‌می‌توانید به کمک آنها و بدون انجام کاری خاص به درآمد دست یابید. برای مثال ‌می‌توانید همکار وب سایت‌های فروش اینترنتی مثل آمازون[14] شوید. اگر آن فروشگاه  (آمازون) ، فروشی را از لینک وب سایت شما داشته باشد، شما نیز سود خواهید کرد. به همین سادگی! اگر مسیر را درست بروید، بازاریابی مشارکتی را بسیار پرسود خواهید یافت.

7-به دیگران آموزش دهید.

منظورم از آموزش به دیگران تغییر کلی حرفه برای تدریس ریاضی در مدرسۀ ابتدایی نیست. منظور من ایفای نقشی مقتدر در زمینۀ کاری خودتان و آموزش روش‌های مورد استفاده به کارآفرینان است. چندین راه برای آموزش به دیگران وجود دارد من جمله:

* مربی گری

* ایراد سخنرانی در کالج یا دانشگاه‌ها

* نوشتن وبلاگ

* نوشتن کتاب

* صحبت در رویدادها و کنفرانس‌ها

8-سرمایه گذاری در سایر شرکت‌ها.

به زبان ساده، سرمایه گذاری راهی برای کسب پول بیشتر از پول‌هایتان است. گرچه مقدار این وام دهی نیاز به محاسبه دارد، لکن شما باید مقداری از سود خود را در شرکت‌هایی سرمایه گذاری کنید که ‌می‌توانند سایر نیازهای مشتریانتان را برآورده سازند. این روش راهی عالی برای کسب پول بیشتر و در عین حال تثبیت خودتان به عنوان شخصیتی است که به دیگران کمک کرده و نیازهای مخاطبین را ‌می‌شناسد.

9-تیمی را به استخدام خود درآورید.

همانطور که پیشتر اشاره کردم، شما ن‌می‌توانید تمامی کارها را به تنهایی انجام دهید. ساده سازی خروجی‌هایتان بسیار عالی است؛ ولی شما نیاز به تیم مناسبی دارید که از شما حمایت کند – یک تیم قابل اعتماد و متنوع. هر حوزه از شرکت شما باید توسط یک متخصص در آن زمینه پوشش داده شود. شما به یک رهبر در هریک از حوزه‌های فروش، بازاریابی، امور مشتریان، مالی، و منابع انسانی نیز نیاز خواهید داشت.

10-تلاش‌هایتان را بهینه سازید.

پس از اینکه هریک از جنبه‌های شرکتتان تکمیل شد، باید به ارزیابی، بازبینی، و بهینه سازی آنها بپردازید تا از  عملکرد بهینۀ آنها اطمینان یابید. قطعاً شما یک پُست وبلاگی را بدون بهینه سازی و غلط گیری منتشر نمی‌کنید. همین روال درخصوص بازاریابی، فروش، مالی، و سایر عملیات نیز مصداق دارد.

سخن آخر …

اتوماسیون فرآیندها به شما در سازماندهی خودتان و اثربخش نمودن عملیاتتان کمک خواهد کرد. با انجام این کار، نه تنها در هنگام خواب نیز به کسب درآمد خواهید پرداخت، بلکه زمان بیشتری برای سرمایه گذاری در پروژه‌هایی خواهید داشت که ‌می‌توانند به طریقی مشابه مکانیزه شوند؛ و این به معنی خلق چرخۀ زندگی پولسازی است که سرانجام شما را تبدیل به یک میلیونر خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *