6 نکته‌ی خوب و بد که باید قبل از سرمایه‌گذاری روی ارز‌های رمزنگاری‌‌ شده بدانید.

یک سرمایه‌گذاری کوچک در بیت کوین چند سال قبل، ‌می‌توانست الآن برایتان یک ثروت کوچک باشد، که نشان‌دهنده عدم پیش بینی افزایش ثروت در آینده ناشی از یک سرمایه‌گذاری بیت‌کوین در حال حاضر ‌می‌باشد.

این روزها ارزهای رمزنگاری شده تبدیل به موضوع داغ روز شده‌‌‌اند. مردم از همه جای دنیا اگر نگوییم میلیون‌ها دلار، بلکه هزاران دلار در ارزهای رمزنگاری شده ‌‌‌‌سرمایه‌گذاری ‌می‌کنند، اگرچه بازگشت سرمایه احتمالی همراه با ریسک و نوسان زیادی است. قبل از ‌‌‌‌سرمایه‌گذاری روی ارزهای رمزنگاری شده بایستی کاملا روی آشنایی با آنها زمان بگذارید.

در زیر شش نکته، هم خوب و هم بد، در مورد سرمایه‌گذاری روی این دارایی‌های دیجیتالی را بیان کرده‌‌‌‌ایم.

  • خوب : حجم سرمایه برگشتی ‌می‌تواند زیاد باشد:

هرروز داستان‌های حیرت‌آوری در مورد کسب درآمد افراد از ارزهای رمز‌نگاری شده ‌می‌شنوید. برای درک بهتر جمله قبل، به عنوان مثال اگر سال 2013 هزار دلار روی بیت کوین ‌‌‌‌سرمایه‌گذاری می‌کردید امروز ارزش آن چیزی حدود چهارصد هزار دلار ‌می‌شد. تعدادی از ارزهای رمزنگاری شده جایگزین (‌‌یعنی غیر از بیت کوین) که در لیست 10 توکن برتر قرار گرفته‌‌‌اند، در چند ماه گذشته رشدی حدود 1000 درصد از خود نشان داده‌‌‌اند.

  • بد : تیم‌های بی‌تجربه

هر ارز رمزنگاری شده لزوما یک استارتاپ است که با ساخت یک محصول به حل یک مساله مشخص ‌می‌پردازد.

ارزهای رمزنگاری‌شده نسبتا جدید هستند.تیم‌های زیادی با تجربه کم در این حوزه فعال هستند و افراد با دانش و تجربه زیاد کم پیدا ‌می‌شوند.درست مانند استارات‌آپ اگر تیم به خوبی مدیریت نشود ممکن است کل پروژه شکست بخورد. بیشتر پروژه‌ها شامل اطلاعاتی در مورد تیم‌ها ‌می‌باشند. یک جست‌وجوی سریع در لینکداین [1]‌می‌تواند اطلاعاتی زیادی در مورد تجارب افراد بدهد.

  • خوب : نقد‌شوندگی

وقتی شما روی دارایی مثل استارت‌آپ ‌‌‌‌سرمایه‌گذاری می‌کنید، ممکن است سرمایه‌تان برای چندین سال در آن بماند. اگر کسی سهم شما را نخرد و یا شرکت سهامی عام نشود، سرمایه شما نقد نخواهد شد. اما زمانی که روی ارزهای رمزنگاری شده سرمایه‌گذاری ‌می‌کنید میزان نقدشوندی سرمایه‌تان بسیار بالاتر ‌می‌باشد.

ارزهای رمزنگاری شده به راحتی قابلیت خرید و فروش دارند. بازارهای این ارزها 24 ساعت روز و 7 روز هفته در حال فعالیت ‌می‌باشند. خرید و فروش‌ها به طورکلی لحظه‌‌‌‌ای ‌می‌باشند، در نتیجه در زمان نوسان بازار ‌می‌توانید به سرعت واکنش نشان دهید.

  • بد: مشکلات تکنیکی

بزرگ‌‌‌‌‌ترین مشکل برای افرادی که وارد ‌‌‌‌سرمایه‌کذاری ارزهای رمزنگاری شده ‌می‌شوند فهمیدن این مفهوم است که این ارزها کاملا دیجیتالی هستند. تقریبا در هر ‌‌‌‌سرمایه‌کذاری دیگر شما روی چیزی فیزیکی ‌‌‌‌سرمایه‌کذاری ‌می‌کنید در حالی که هیچ وقت نمی‌توانید ارزی مانند بیت کوین را در دست بگیرید.

با توجه به اینکه این دارایی‌ها کاملا دیجیتال هستند معمولا امکان بوجود آمدن مشکلات تکنیکی برای افراد در آن وجود دارد. بازارها و مبادلات زمانی که شلوغ ‌می‌شوند ‌می‌توانند بسیار کند شوند. زمانی که شبکه پر ‌می‌شود، در بعضی از توکن‌ها سپرده‌ها و تخفیف‌ها معمولا غیرفعال ‌می‌شوند. اگر شما بخواهید در این زمان داراییتان را بفروشید یا حرکت دهید، در معرض این نوع مبادلات هستید.

  • به نوعی خوب: شفافیت

به این موضوع باید به چشم تردید نگاه کنید. اگر در یک تیم نباشید نمی‌توانید دید جامعی از قضیه پیدا کنید. بیشتر این ارزها در تعهدات خود بسیار شفاف هستند، اکثر جزئیات را در بیانیه خود (سند طولانی توضیح پروژه و فن آوری) و سایر مطالب مربوطه ارائه ‌می‌دهند. این توضیحات معمولا شامل نقشه راه، اعضای تیم و اکثر اوقات کد‌های آنها است.

این کدها به طور معمول در گیت‌هاب برای دیگران به طور عمومی نمایش داده ‌می‌شوند. زمانی که فعالیت این شرکت زیاد نیست، ‌می‌تواند نشانه‌‌ی بدی باشد.

  • امنیت

امنیت یکی از بزرگترین مشکلات ارزهای رمزنگاری شده است. مبادلات گاهی هک شده‌اند و میلیون‌ها دلار ارزش توکن‌های دیجیتالی از دست رفته است. کسانی که کوین‌های خود را در این مبادلات نگه داشته‌‌‌‌‌‌اند تقریبا همه چیز خود را از دست داده‌اند.

این ارزهای توسط شرکت بیمه فدرال سپرده‌های فعال بیمه نیست و در آینده نزدیک نیز به آن نخواهد پیوست. وقتی به خرید، فروش و ذخیره سازی این سکه‌ها احتیاج دارید، باید بسیار مراقب باشید.

ما به شما استفاده از یک کیف پول ذخیره سازی سرد  را توصیه ‌می‌کنیم که به شما اجازه ‌می‌دهد اجازه ‌می‌دهد کلید خصوصی خود را کنترل کنید. کلید خصوصی شما چیزی است که به شما اجازه دسترسی به کوین‌تان در بلاک‌چین را ‌می‌دهد. این روش بهترین راه برای نگه داری این کلید به صورت آفلاین و در مکان امن ‌می‌باشد.

سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری بسیار پرریسک است. بازارها بی ثبات هستند و فناوری‌ها هنوز کاملا جوان هستند. با این حال، هنوز هم یک فرصت عالی برای هر کسی است که علاقه به سرمایه‌گذاری دارد. اگر می‌خواهید در هر ‌‌‌‌سرمایه‌گذاری وارد شوید با آن آشنا شوید و تحقیقاتتان را انجام دهید.

منبع:https://www.entrepreneur.com/author/renzo-costarella

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *